Skuter do ...

... podwiezienia do kolejki SKM.

Czytałem juz troche forum i teraz nie wiem jaki.
Skuter ma służyć do podjeżdzania do kolejki SKM z Domu okolo 3,5km ewentyalnie czasmi 20km do pracy.

Teraz moje pytanie. jaki ???

Troche poczytałem i troche "podoba" mi sie kymco agility city 50 4t.
Duże koła i jakiś taki duży.

Teraz dlaczego on?

Mam 187cm wzrostu i ważę jakies 100kg. Czasmi może wybiore się z kobięta na przejażdzkę :)

Głuwnie ma podwozić do SKM. Teraz pytanie czy to dobry wybór czy nie?

CZy warto kupic nowy czy używany. bo bedzie stał na słońcu jakięs 10h dziennie ( jestem w pracy ). Moze cośi innego poradzicie?

A i jeszcze jedno 4T ma mniej koni niz 2T dlaczego?
Czy to nie wpływa na dynamike jazdy ???

może cos jeszcze mi się przypomni to dopisze :)

Ach najwazniejsze.

Jestem nowy i witam wszystkich.

Wybór niezły, ale każdego skuterka żal, aby stał na słońcu i kusił złodziei i wandali.
Kup skuter i poco ci kolejka?:) Pry prędkości przelotowej 40km/h to 0,5h i jesteś w pracy.

Ja śmigam 23km w jedną stronę dziennie. Tanio, szybko i przyjemnie. Dla mnie temperatura musi być powyżej 5'C i bez problemu moge jechać. Ważne są ciuchy. Jak jesteś często w Wawie to moge pomóc tanio kupić coś leoshi i ls2.

a co do twojego pytania to 4t są bardziej ekonomiczne i "mułowate" zaś 2t więcej palą ale są dynamiczniejsze i bardziej żwawe

Jajowy95 napisał:

a co do twojego pytania to 4t są bardziej ekonomiczne i "mułowate" zaś 2t więcej palą ale są dynamiczniejsze i bardziej żwawe

A czy gdzieś znajde dane że średnim spalaniem 4T i 2T.

I czy sa jakies róznice w częściach zamiennych ???

amroz napisał:

I czy sa jakies róznice w częściach zamiennych ???

Z rzeczy oczywistych inny jest silnik i jego części składowe tj. cylinder, wał, wyprzedzenie zapłonu, zazwyczaj gaźnik w 4T ma zazwyczaj przepustnicę skrzydełkową a w 2T suwakową. Reszta jest taka sama.

amroz napisał:

Skuter ma służyć do podjeżdzania do kolejki SKM z Domu okolo 3,5km

Hmm jeżeli droga którą masz dojeżdżać jest dobrej jakości to nie lepiej kupić jakiś rowerek? ;) Wyjdzie duuużo taniej w kosztach zakupu, nie trzeba lać benzyny, a przejazd 3,5km to kwestia jakichś 8 minut. Teraz można kupić takie fajne składaki, że składa się je w minutę do rozmiarów teczki, czyli rower taki można zabrać ze sobą do pociągu. Pierwszy lepszy wynik z allegro: http://allegro.pl/luksusowy-rower-skladak-monty-f-20-i2284535371.html albo http://allegro.pl/rower-kross-flex-skladak-tarnowskie-gory-i2291998719.html Ja w tym roku zamieniłem motorower na rower do jazdy po mieście i szczerze nie żałuję ;).

polecam chińskie ale nie typu Ventus jeśi nie bedziesz nim "szarżował" to bedzie ci służył bardzo długo i palił poniżej 2 L na 100 km opłaca się zobacz oferte zippa silnik super gorzej z owiewkami ale da sieto zrobić przez kilka godzin:)Polecam są tanie i dobre:D

Jakoś wychodzę z założenia ze biednych ludzi nie stać na tanie życzy. I chyba zdecyduje sie na używany model. Skuter pewnie będę kupował na przełomie czerwca.