Skuter do 2000-2500 złotych.

Cześć!
Mam 15 lat, plany są takie że za niedługo planuje kupić swój pierwszy skuter (oczywiście 50cc). Licząc ceny ubezpieczenia, rejestracji, przeglądu, kasku itp. zostaje mi jakieś 2000-2500 złotych na sam skuter. Czy da się znaleźć jakiś dobry skuter za takie pieniądze? Jeśli chodzi o moje wymagania, chciałbym żeby dawał radę tak 60/70 km/h, palił około 2,5-3,5 litra na 100 km, oczywiście żeby był jak najmniej awaryjny. Może być chiński, nie zależy mi jakoś specjalnie na jakiejś marce. Chodzi o to, żeby był żwawy i nie psuł się tak jak wcześniej napisałem. Skuter będzie mi służył głównie do dojazdów do szkoły (5 km) i jakichś tam rekreacyjnych wypadów z kolegami na miasto bez celu. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam!

Takie rzeczy to tylko w Erze :)
A tak serio, po prostu kup co Ci się podoba. Chińczyki wszystkie są takie same.

Zipp Parco, lekko przekracza warunki odnośnie kosztów, ale jest wart ceny. Szczerze go polecam, bo sam użytkuję

A jakiś konkretny model mógłbyś polecić? =D

Z chińczyków to skupiłbym się raczej na Zippie lub Junaku. Najlepiej wykonane moim zdaniem.

Za taką cene możesz trafić niezłą aprilie sr w niezłym stanie ;)

Hmm... Jeśli Ci to obojętnie, to poszukaj używanych chińskich. Pewnie i tak za rok, czy za dwa będziesz chciał coś mocniejszego, więc... Twój wybór.

Trzeba mieć coś z głową, aby polecać używane chińczyki, jeszcze, gdy kolega ma budżet ponad 2000 zł.

Ja bym na twoim miejscu szukał używanych firmowych np. Yamaha z rocznika 2009, oraz z przebiegiem np. 1500 km.. W bardzo dobrym stanie.. zdarzają się takie..
A jak już chcesz mieć nowego chińczyka, to wydaje mi się, że najładniejszy będzie nowy Zipp Vapor Led, bo i tak wszędzie siedzą te same silniki.

Znalazłem Yamahę Neos z 2006 roku za 2500 złotych, nawet nieźle wygląda.. jak z awaryjnością w tym modelu?

rzuć linka

Romet 727 eco 2012, Zipp Parco albo jakiś Junak - jest ich wiele. Wszystko chińczyki, ale popularne, niezbyt awaryjne, mają sporo części zamiennych. Co prawda te dwa pierwsze to 4T, a Ty chciałeś z dużym kopem, ale 65-70 km/h pojadą :) Za to są oszczędne. A ile mierzysz? Przymierz się do nich, żeby nie okazały się za małe.

No i pamiętaj że dozwolona prędkość to jednak nadal 45 km/h. Przy wypadku/kolizji możesz mieć problemy - brak uprawnień i odpowiedniego OC.

Jeśli wahasz się nad zakupem ZIPP Parco to chętnie pomogę, bo mam go . Dzisiaj wbyiło 3 tyś km , mam go rok , bez większych awarii, jedyne co to na wiosnę miałem rozregulowane zawory i wyregulowali. Spala teraz ok 3l/100km , robiłem test na spalanie, wlałem po kurek paliwa i do ostatniej kropli jechałem, z tym że wskaźnik paliwa troche oszukał i pchałem skuter 2 km :P