SKUTER – CZY MOŻNA JEŹDZIĆ BEZ REJESTRACJI 2 TYG

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #41985
    ambrosio
    Użytkownik
    • 2
    • 3Postów:

    Witam.

    Wczoraj zakupiłem nowy skuter, w związku z tym mam pytanie czy można jeździć przez jakiś czas bez rejestracji, przeczytałem gdzieś w sieci że jest to możliwe przez 2 tyg.

    #41986
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    nie, nie możesz nawet za bramę wyjechać jeśli nie masz rejestracji.

    #41987
    ambrosio
    Użytkownik
    • 2
    • 3Postów:

    dziękuję za odpowiedź

    #42001
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Nie, bez rejestracji nie można jeździć. Ktoś bajki pisał.

    #42143
    Korba
    Użytkownik
    • 3
    • 18Postów:

    No dokładnie bo państwo musi troche dorobic się jeszcze, mój brat wracał na skuterze z salonu kymco jakies 5 km i go złapali ale odpuslili potem jak go zarejestrował było ok 🙂

    #42165
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Bez rejestracji i ubezpieczenia możesz sobie jedynie po podwórku pojeździć.

    #44033
    macsienk
    Użytkownik
    • 5
    • 45Postów:

    mam takie pytanie do tego tematu , bo kupiłem skuter kilka dni temu i firma w której kupiłem udzieliła mi informacji , że mogę dojechać do domu na tablicach które mi wydrukowali , włoskie , dowód mam włoski , sprowadzili bez tablic , ubezpieczenie wykupiłem na miesiąc i mówili , że mogę tym wrócić do domu … to jak to w końcu jest ?

    #44034
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    jak policja zatrzyma to będzie problem. jak by była oryginalna tablica to ok ale drukowaną to za przeproszeniem można sobie w tyłek wsadzić. tak jak by nie było. A mogą też o jakieś podrabianie oskarżyć…

    #44038
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    No nie wspominając, że coś takiego trochę rzuca się w oczy. Motorower z włoskimi blachami…

    #44048
    macsienk
    Użytkownik
    • 5
    • 45Postów:

    no on powiedział , że jak wykupie ubezpieczenie na powrót do domu i jak te tablice mi wydrukują bo sprowadził bez tablic coś mi tłumaczył że na granicy się oddaje czy tam coś zeby tam coś 🙂 heh

    przegląd mam wszystko no tylko dowód włoski jeszcze .. a tablic niema bo trza było zdać , żeby tam coś . dowód włoski mam .. hmmmm

    Coś mi się wydaję ze się dowiem niedługo … jak już mnie złapią , przynajmniej będę wiedział ;p

    #44055
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    to w konia zrobił. na granicy się rejestracji nie oddaje. Pierwsze słyszę o czymś takim. 😀 Nie mówiąc o tym, że mamy Shengen i nie ma kontroli na granicach w UE. Może skuter kradziony i dla tego blach nie ma…

    #44056
    macsienk
    Użytkownik
    • 5
    • 45Postów:

    okej , no a jeśli przyjechałbym skuterem z włoch , to bekne tylko za to że nie mam tablic, bo reszte wszystko mam , to powiem ze mi sie odkręciła , co wiem , ze nie zmienia faktu , ze bez tablic jeździź nie wolno …

    #44066
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0
    • 783Postów:

    macsienk napisał:

    powiem ze mi sie odkręciła

    wtedy leci cała procedura z zaginięciem tablicy 😉

    #44067
    macsienk
    Użytkownik
    • 5
    • 45Postów:

    ups ;p

    #44233
    Golster
    Użytkownik
    • 1
    • 26Postów:

    Z tego co się dowiedziałem tablice można oddać w miejscu pochodzenia, i tak często handlarze robią. Ja na brytyjskich tablicach jeździłem przez jeden dzień ale miałem wszystkie dokumenty na wszelki wypadek ze sobą. Jak masz ubezpieczenie i inne potrzebne dokumenty to w urzędzie rejestracja nie trwa długo. Mi zajęło to 2 godziny (od momentu wejścia do przykręcenia polskich tablic). Jeśli chcesz szybko zarejestrować to sprawdź czy skuter ma tabliczkę znamionową. Jak nie to niestety trzeba do wydziału komunikacji iść i zgłosić pojazd później z ich zgodą na przegląd gdzie taką zamontują. Trochę ganiania jest ale czego się nie robi dla swojego bzyka 😉

    #44241
    macsienk
    Użytkownik
    • 5
    • 45Postów:

    tylko problem polega na tym , ze ja jestem zameldowany 500 kilometrów od warszawy gdzie teraz przebywam … a nie mam kiedy jechac, poza tym to tez wydatek rzędu 200 zlotych ….

    #44254
    Danio96
    Użytkownik
    • 7
    • 76Postów:

    ja odbierając skuter dojechałem do “skuterowego domu” ok 20 km bez rejestracji. miałem wszystkie dokumenty otrzymane od dilera: Fakturę zakupu , świadectwo homologacji . książkę serwisowa i instrukcje. Gościu w salonie powiedział że jak mnie policja zatrzyma to mam im dokumenty pokazać i będzie ok.

    #44268
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Danio96 napisał:

    ja odbierając skuter dojechałem do “skuterowego domu” ok 20 km bez rejestracji. miałem wszystkie dokumenty otrzymane od dilera: Fakturę zakupu , świadectwo homologacji . książkę serwisowa i instrukcje. Gościu w salonie powiedział że jak mnie policja zatrzyma to mam im dokumenty pokazać i będzie ok.

    Źle Ci powiedział. Jakby Cię policja zatrzymała to mandacik za brak rejestracji i najważniejsze – ubezpieczenia OC. Tak samo jest jak kupuje się nowy samochód. Najpierw dostajesz dokumenty i idziesz do urzędu zarejestrować samochód a potem ubezpieczyć i dopiero wracasz z blachami do salonu i po założeniu odjeżdżasz nową bryką.

    #44278
    Danio96
    Użytkownik
    • 7
    • 76Postów:

    Kapuchon ja wiem jak jest z autami odbieranymi od dilera. Odbierałem z ojcem 3 lata temu ford. Ogólnie to mieszkam w Warszawie , ale skuter trzymam na działce 100 km od. Wiesz jak to jest mała mieścina może gość miał jakiś cichy układzik.

    #44306
    dychul
    Uczestnik
    • 8
    • 971Postów:

    W małej mieścinie też płaci się mandaty i nie ma tłumaczeń. Kontrola zaczyna się od papierów. Jeśli coś jest nie tak- biada portfelowi i kontu punktów karnych. Przerabiałem na własnej skórze.

    #44336
    macsienk
    Użytkownik
    • 5
    • 45Postów:

    narazie mnie jakoś nie złapali , a jeżdze codziennie , nie mam jak zarejestrować bo to 500 kilometrów od warszawy jestem zameldowanny .. a podobno musze być osobićie .. to prawda ?

    #44340
    Golster
    Użytkownik
    • 1
    • 26Postów:

    Możesz wysłać pełnomocnika. Ale czy musi być to notarialny to nie wiem, musisz zadzwonić do WK i zapytać. Do tego za pełnomocnika w WK płaci się jakieś 20zł więcej…złodzieje 😉

    #44344
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    macsienk napisał:

    narazie mnie jakoś nie złapali , a jeżdze codziennie , nie mam jak zarejestrować bo to 500 kilometrów od warszawy jestem zameldowanny .. a podobno musze być osobićie .. to prawda ?

    “jakos” Poprostu jeszcze Cię nie zatrzymali ale zapewniam że jak to zrobią to Ci się za to wezmą i portfel schudnie.

    #44351
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

    #116558
    kamo88
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

    witam

    mam pytanie ?

    Ile można jeździć po ubezpieczeniu ?

    #116560
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Nie do końca rozumiem pytanie, ile czasu? Ubezpieczenie jest na rok i tyle możesz jeździć, potem przedłużasz i znów masz na rok itd.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button