Skuter czy motorower do miasta?

Cześć, cz dla 14 latka o wzroście 150cm (może to się do czegoś wam przyda ;]) do jady w mieście bardziej będzie nadawał się motorower czy skuter?
Od razu mówię że to nie będzie jazda typu: przeciskanie się pomiędzy samochodami, w korkach itd. tylko bardziej normalna jazda, bo mieszkam na obrzeżu miasta...
Co będzie lepsze?

Do miasta lepszym wyborem będzie skuter. Motorowerem w mięcie często będziesz musiał redukować biegi ale jeśli nie jest to dla Ciebie większy problem to możesz wybrać biegówke.

Jak dla mnie skuter:
-zwinniejszy
-wygodniejszy
-bagażnik jest chociaż
A motorower:
-wygląd

Więc wybieraj
dla mnie skuter :)

Jesli temat aktywny,

sam posiadam skuter, jezdze z kumplami do miasta, mam aeroxa, a 3 innych aprilie rs 50 x2 i tzr, więc jak do miasta to tylko i wyłącznie skuter, co chwila zmieniasz biegi, światła, tu się zatrzymujesz tu jedziesz, przepuszczasz itd. Męka na biegówce jechać na miasto.

Jednoznacznie skuter!

Tak sobie tłumacz wybór skutera. Powiedz o tym jakiemuś motocykliście - boki będzie zrywał :-) Biegi w dzisiejszych motorowerach są elastyczne. Na 2-gim biegu będziesz jechał 5km/h, ale i 45km/h - bez potrzeby zmiany biegów. W jeździe motocyklem właśnie o to chodzi. Widziałeś jakiś rasowy motocykl z automatyczną skrzynią?

Pobawić się biegami też jest frajda, ja ma 5 biegowy automat z możliwością ręcznej zmiany i jak do tej pory jeszcze nie korzystałem z tej funkcji pewnie nie to co zbijanie nogą ale jeżeli człowiek ma wybór ciągnie do wygody taka to ludzka leniwa natura:)

Wybrałbym motorower. Taka męka to to nie jest. Nauczysz się na takim to później na większych motocyklach będzie Ci prościej.