Skuter czterosuwowy- eksploatacja po zakupie.

Cześć. Mam zamiar kupić skuter czterosuwowy marki Zipp. Mianowicie byłby to skuter Zipp Quantum . Mam dwa pytania odnośnie tego pojazdu. Czy byłby wystarczalny dla 14 letniego chłopaka , 182 wzrostu ? Nie miałbym zamiaru go jakoś tuningować bo chcę żeby wszystko było zgodnie z prawem. Nie będę też na nim szalał jak na ścigaczu i na pewno będę o niego dbał. Da radę ten skuterek? A drugie pytanie co trzeba z nim zrobić po zakupie żeby jeździł dobrze i bezproblemowo po zakupie (czytałem coś o docieraniu silnika) . Ja w tym temacie jestem nowicjuszem więc pytam bardziej doświadczonych kolegów.

Tu masz o docieraniu wszystko
http://www.skuterowo.com/docieranie-silnika-wersja-ostateczna/
Co do tego czy da radę...jak będziesz dbał i szanował to każdy trochę wytrzyma. Do pierwszej wywrotki, bo plastiki są twarde i pójdą w drobny mak :)


Cześć, co do wygody jazdy na tym skuterze uwzględniając twój wzrost to nie wypowiem się, ponieważ nie wiem jak prezentuje się ten skuter. Natomiast po zakupie nowego skutera trzeba po uruchomieniu silnika pozwolić mu nagrzać się i wejść na normalne obroty. Najlepiej, najpierw uruchomić silnik a potem dokończyć ubieranie się w kask, rękawice i inne części ubrania. Minimum dwie minuty niech silnik popracuje zanim ruszysz. Przez pierwsze 500 - 700 km należy jeździć bez gwałtownego przyspieszania, bez manetki przekręconej na maksa, należy dbać o nieprzegrzewanie silnika, tzn. nie tylko w bardzo gorące dni należy robić przerwy w ciągłej jeździe. Należy kontrolować poziom oleju silnikowego przed jazdą i jeździć normalnie tzn. ani nie jeździć tylko w maksymalnym zakresie prędkości i obrotów ani w dolnych zakresach prędkości i obrotów. Reasumując przyspieszać równomiernie, nie katować silnika ani nie jeździć 20 km/h.