Skuter chiński 4t 50cc ale zmieniam na 80cc.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Skuter chiński 4t 50cc ale zmieniam na 80cc.

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 4 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Mam zamiar zmienić cylinder z 50cc na 80cc Airsal i czy opłaca mi się zmieniać głowicę z 50cc na 80cc i nie mam pojęcia czy zmieniać filtr powietrza na stożkowy, tzn. czy ze stożkiem będzie szybciej jeździł?

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

zawsze z głowicą i nigdy stożka

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jeśli wał korbowy ma parę małych tysięcy przbiegu to może zostać ale jeśli ma już za sobą większy przebieg – trzeba go wymienić na nowy i najlepiej wzmocniony.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

w chińczyku przy airsalu bym wał wymieniał od razu. I to razem z łożyskami. Mam złe doświadczenia – mój wał wytrzymał 400km.
    Wg mnie chińskie wały nadają sie do mocy z chińskich cylindrów ale jak idziesz wyżej to wymieniać trzeba od razu

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

W sumie racja. U mnie fabryczny wyrobił, ale fakt faktem nie katowałem scoota jak młody gniewny. Z uwagi na niewygórowany koszt części i robocizny przy takich skuterach, wał lepiej wymienić tak czy siak.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no tak. tylko to już nie jest cylinderek za 60zł i wał za 80zł tylko cylinder za kilkaset+głowica+wał za 150-350zł + łożyska (od 10 do 80zł)

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

wombat ale to 4t i powinien wytrzymać bardziej niech się martwi o łańcuszek rozrządu i o karmnik do tego cylka

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wiem że 4T i że powinien wytrzymać ale ja w seryjne, chińskie wały jakoś mało nadziei pokładam.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

dają radę te seryjnie montowane tylko te po 90 zł z allegro to szit jest nawet do serii

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie