Skuter będzie 3 lata stał

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter będzie 3 lata stał

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe damian240 damian240 19 godzin, 14 minut temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe marcelinio
    marcelinio
    Użytkownik

Cześć, mam 15 lat i skuter 2t po bracie, będzie on stał 3 lata nie uruchamiany (nie mogę go odpalić, bo ciężko odpala i ma zabrudzony olej). Jak go zakonserwować, aby przez te 3 lata nie zepsuł się całkiem?

Kingway Euroboy 50
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a w jakich warunkach bedzie stał?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe marcelinio
    marcelinio
    Użytkownik

będzie stał tylko pod dachem, bez ścian

Kingway Euroboy 50
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to weź ściereczke, namoczą ją w oliwie i przetrzyj wszystkie metalowe elementy do których masz dostęp żeby je cienką warstwą oliwy pokryć. Na całość nałóż przewiewny pokrowiec.
    Paliwo ze zbiornika i gaźnika spuść, olej ze zbiorniczka też – płyny nie bedą się rozwarstwiac i wytrącac z nich osady
    W lato pokrowiec trzeba co 3-4 tygodnie ściągać bo niestety pod tymi pokrowcami kumuluje się wilgoć i pojawi się pleśń.
    A za 3 lata takiego stanie i tak bedziesz szukać następnego skutera bo mu takie stanie w zasadzie pod gołym niebem na zdrowie nie wyjdzie.
    Wiem jak wyglądał mój po 11 miesiącach stania pod plandeką. Do używania jeszcze by był ale też do bardzo gruntownego umycia.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe damian240
    damian240
    Użytkownik

Nie radzę spuszczać paliwa ze zbiornika, bo wtedy może pojawić się niechciany gość, czyli rudy 😛

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: