Skuter audio - aspekty prawne ..

Witam,
a więc do rzeczy. Tak się dzisiaj zastanawiałem, dajmy na to mam audio w skuterze .. dość mocne .. jadę skuterkiem i słucham na FULL .. tymczasem z naprzeciwka jedzie policyjny radiowóz .. czy grozi mi mandat lub zatrzymanie z tego tytułu ?

Pozdrawiam :-)

To w dużej mierze zależy na jakiego funkcjonariusza trafisz.
Jeden nic Ci nie zrobi, bo ma to gdzieś.
A od innego dostaniesz 2 mandaty;p np. za stworzenie zagrożenia w ruchu.

Gdy stoisz to nic Ci nie mogą zrobić.

Czy grozi mandat....

Wedle mnie nie. Nie dalej jak wczoraj byłem na podwórku przed domem i z daleka słyszałem że jedzie coś i gra :) Moim oczom ukazał się gość na Hondzie Gold Wing z audio na maxa chyba. Się nie bał że dostanie mandat :) Poszukam coś w Prawie o ruchu drogowym czy nie ma tam jakiejś wzmianki o audio w jednośladach.

Szczerze wątpię. Niektóre skutery fabrycznie posiadają audio. Gdyby posiadanie nagłośnienia w skuterze było karalne to na pewno nie zostałyby dopuszczone one do ruchu.

Posiadanie systemu audio napewno nie jest karalne!
Napewno w kodeksie jest zapis mówiący, że głośność nagłośnienia nie może zakłócać odbioru dźwięków z zewnątrz(np. syrena pojazdu uprzywilejowanego)kierującemu.

qazwsxedc wrote:

Posiadanie systemu audio napewno nie jest karalne!
Napewno w kodeksie jest zapis mówiący, że głośność nagłośnienia nie może zakłócać odbioru dźwięków z zewnątrz(np. syrena pojazdu uprzywilejowanego)kierującemu.

Zgadza się.

Pozwolę sobie dodać jeszcze tylko że można mieć słuchawkę w jednym uchu - jeżeli chodzi o słuchanie mp3 przez słuchawki.

qazwsxedc wrote:

Posiadanie systemu audio napewno nie jest karalne!
Napewno w kodeksie jest zapis mówiący, że głośność nagłośnienia nie może zakłócać odbioru dźwięków z zewnątrz(np. syrena pojazdu uprzywilejowanego)kierującemu.

Dlatego głuchoniemy nie dostanie prawa jazdy.

Otóż to, Panowie:)

:-) Dziękuje za liczne odpowiedzi :D W takim razie od jutra zabieram się za audio w moim skuterku :D

Pozdrawiam serdecznie :D

Powodzenia;D
Tylko nie oszczędzaj na głośnikach i okablowaniu!!

Haha spoko! :D Będę pamiętał :P

Daj znaka jak skończysz:) Może jakieś foto/video?

No daj jakąś relację z tego oraz podpowiedzi co i jak podłączyć. Może więcej się znajdzie chętnych :)

Leszek wrote:

Daj znaka jak skończysz:) Może jakieś foto/video?

Hehe nie ma sprawy, jak skończę zrobię kilka fotek i nakręcę filmik jak to wszystko gra ;)

wojtas_1987 wrote:

No daj jakąś relację z tego oraz podpowiedzi co i jak podłączyć. Może więcej się znajdzie chętnych :)

Może jakiś mini poradnik ? Zobaczymy... ;)

Coś długo :P

hmmm... 8)
moim zdaniem najlepiej zakupić jakieś mini głośniki no i je po przerabiać a nawet można dostać super głośniki nadające się do skutera... NP. tutaj link no nawet ok głośnik :D
http://allegro.pl/zs8-glosniki-przenosne-mp3-usb-pilot-czytnik-sd-i1506013537.html..... :wink:

PeterX napisał:

Witam,
a więc do rzeczy. Tak się dzisiaj zastanawiałem, dajmy na to mam audio w skuterze .. dość mocne .. jadę skuterkiem i słucham na FULL .. tymczasem z naprzeciwka jedzie policyjny radiowóz .. czy grozi mi mandat lub zatrzymanie z tego tytułu ?
Pozdrawiam :-)

Nie grozi Ci mandat, ponieważ niektóre wersje chińskich skuterów posiadają fabryczne audio i zostały dopuszczone do ruchu na polskie drogi. Podobnie samochody, też mają audio, niektóre z "dopalaczami" ;)

Lepiej wsadzić do uszu słuchawki i słuchać mp3. Moim skromnym zdaniem całe te zestawy głośników pod kanapą są śmieszne. Jakaż to przyjemność, jak pod tyłkiem muzyka gra ? Gdzie tu czyste brzmienie ? Tylko buczenie plastików połączone z dźwiękiem silnika...Dobre słuchawki dokanałowe biją na głowę zestawy audio w squtach. Co innego, jeśli ktoś wkłada głośniki w przednią osłonę, w okolicy kolan. To już jest ciekawsze rozwiązanie, dźwięk ma możliwość rozchodzenia się w przestrzeni a nie jest ograniczony plastikiem, kanapą i tyłkiem jeźdźca. Poza tym gdy wieziemy audio nie ma możliwości przewozu bagażu a na postoju włożenia kasku do schowka.

Choć z drugiej strony dla początkującego fana car audio (no, tutaj będzie squter audio :wink: ) może być to okazja do budowy pierwszego zestawu. Jak to mówią, od czegoś trzeba zacząć.
Powodzenia w budowie i możesz stworzyć poradnik, komuś się pewnie przyda, bo fanów sqt-audio wciąż przybywa. :wink:

EDYTA: Ho ho ho, dopiero zauważyłem, że temat był założony 10 miesięcy temu... :roll: