Skuter 50cm3 powiększyć na wiekszą pojemność

Witam jestem tutaj nowy jeżeli nie ten dział proszę moderatora o przeniesienie lub usunięcie tematu.

Czyli mam taką sprawę posiadam skutera o pojemności 50cm3 ale jest on strasznie słaby tzn mało jedzie jakieś 40-50km/h ma on masse 107kg czyli jest duży i cieżki. Ja postanowiłem zwiększyć trochę tą prędkość myślałem o większym cylindrze no i sam nie wiem w sumie.

Proszę o pomoc doradzenie i w jakiej cenie
Pozdrawiam i dziękuje

Skąd jesteś?

Na początek bym odblokował, jak za mało, to dopiero tuning.

TO jest chińczyk??

Najpierw odblokuj.

Napisz jaki to skuter. 2T czy 4T.

Jest to ten model http://moto-lux.pl/GB_motors_GB_MAX/148/

Blokady były już ściągane zależy mi aby ten skuter kręcił się przy prędkości 100-120. Jak kupowałem kosztował 5000 teraz ponad 3000 to różnica wielka dlatego nie chce go sprzedawać ani nic w tym stylu i dlatego chce podwyższyć mu parametry.

damian131313... napisał:

Jest to ten model http://moto-lux.pl/GB_motors_GB_MAX/148/
Blokady były już ściągane zależy mi aby ten skuter kręcił się przy prędkości 100-120. Jak kupowałem kosztował 5000 teraz ponad 3000 to różnica wielka dlatego nie chce go sprzedawać ani nic w tym stylu i dlatego chce podwyższyć mu parametry.

Kolego, to jest 4T. Do tego wielkie i ciężkie 4T. Nie ma szans żeby samą zmianą cylindra na 80ccm czy 90ccm dało się rozpędzić tego kloca do 100 czy 120kmh. Zresztą jego konstrukcja nie została do takich prędkości przewidziana.

Jeśli uda Ci się osiągać nim regularnie na prostej 80-kilka kilometrów na godzinę - będzie to można uznać za sukces.

Ale można chyba jeszcze coś wymienić oprócz cilindra czy nie zbyt?

damian131313... napisał:

Ale można chyba jeszcze coś wymienić oprócz cilindra czy nie zbyt?

Nie wiem jakimi pieniędzmi dysponujesz ale możesz:

- dać lepszy od seryjnego wariator
- dać cylinder 90ccm + głowica do tego i odpowiednia dysza w gaźniku
- zmienić wał na bardziej wytrzymały, bo seryjny może szybko paść.

Powinno to dać prędkość w granicach 90km/h. Niestety raczej nie więcej. Ale chyba prawdziwe a nie licznikowe 80km/h powinno Ci wystarczyć, to i tak jest dość szybko i co by nie mówić - bezpiecznie - jeśli "ogarniasz" swój skuter.