Skuter 4t przeciek oleju i slaby v max

Witam mój problem zaczął się około tydzień temu tzn. wymieniłem cylinder z 50 na 80 do tego kupiłem nowy gaznik wyregulowałem na początku skuter miał dobre przyspieszenie ale mniejszy v-max niż przed wymiana potem zaczęło go mulic nie był już tak zrywny potem doszedł problem ze przy v max zaczal tak jakby bekac wiem ze to dziwnie brzmi:D wygladalo na to ze brakuje mu powietrza lub paliwa wiec sprawdziłem i okazało się ze chodzi poprawnie dopiero jak sciagne pokrywe filtra ale nie zamierzałem tak jezdzic wiec sciagnalem tylko gumke od filtra za jakiś czas skuter zaczal nie równo pracowac na wolnych obrotach i gasnac po spuszczeniu z gazu jak i na wolnych obrotach i teraz doszedł cieknący olej dodam ze w dość szybkim czasie uciekl ponieważ olej był dopiero wymieniany a dziś sprawdzałem w misce już nic nie ma czy to wina uszczelki pod glowica? trochę mnie to dziwi ponieważ uszczelki sa prawie nowe.i moglby mi ktoś pomoc co zrobić aby zwiekszyc v-max skutera ponieważ trochę to dziwne aby jechal wolniej niż cylek 50cc dodam ze swiece wymieniałem już 3 razy ciagle ja przepala

czyli olej nie cieknie a zostaje spalany z tego co rozumiem.
jeżeli ci topi świece to oznacza że temperatura spalania jest zbyt wysoka - czyli z uboga w paliwo mieszanka (ale nie na wolnych tylko na wysokich - czyli dysza gówna)
a skoro tam jest tak gorąco i spadają osiagi to obawiam się że cylinder dostał mocno po głowie