Skuter 4T odpala ale gaśnie po paru sekundach i po dodaniu gazu.

Witam. Posiadam od paru lat skuter Boatian. Sprawa jest taka, skuter stał nieruszany w garażu przez 2 lata. Dziś dostałem części potrzebne do jego reaktywacji. Po ich zamontowaniu, dolałem do starego paliwa (około 2L) świeże paliwo (około 1 L) po wymieszaniu paliwa trząsąc skuterem postawiłem go na stopkę główną i zacząłem energiczną pracę nogą. Po jakiejś minucie skuter zaczął mruczeć i powwoli załapywał, lecz gdy złapał na chwile dłużej i po dodaniu lekko gazu skuter momentalnie gasł. Po paru próbach odpalił na jakieś 10 sek. gdzie nie dodawałem gazu lecz i tak zgasł. Co może być przyczyną ? Paliwo, świeca bądź gaźnik ? Jeżeli byłby to gaźnik to ile kosztuje jego wyregulowanie ? albo czy moglibyście podać jakiś zaufany link do poradnika ?

Skoro stał to ma prawo nie odpalić od razu. Poza tym proponowałbym Tobie spuścić to stare paliwo, bo nie wiadomo co się z niego zrobiło i zalać świeżutkie jeszcze ciepłe z pobliskiego orlenu czy innego złodzieja. Odkręć świece i zobacz jaki jest jej stan. I wymień olej. Dwuletni w silniku to trochę nie bardzo jak na tak ciężkie odpalanie po tak długim postoju. Gaźnik wypadałoby rozkręcić i wyczyścić. Polecam płyn w spraju do czyszczenie gaźników - motul carbu clean. Czyściłem tym gaźnik w mojej 20 letniej Hondzie Civic i poradził sobie bez zająknięcia. Niestety, ale przy pojazdach trzeba mieć jakby nie było dwie prawe ręce.

Pozdrawiam.

Zlej całkowicie to wymieszane teraz paliwo ze zbiornika, zlej je do cna (odpompować, zlać, przetoczyć), jakkolwiek potrafisz tam to samodzielnie sobie zrobić zgodnie z zasadami BHP.
Wiesz pewnie co masz, bo używałeś tego wcześniej, to tutaj zapobiegawczo zalecam podstawowy przegląd (płyny eksploatacyjne + ewentualna regulacja przerwy na świecy, zaworów, sprawdzenie rozrządu, czyszczenie gaźnika, ewentualnie czyszczenie lub wymiana filtra powietrza i paliwa). Paliwo należy wlać świeże i dobrej jakości ze sprawdzonej stacji paliw.

Lepszego linka co do strojenia gaźnika to chyba raczej nie ma:

http://www.sst.pun.pl/viewtopic.php?pid=40#p40

Ogarniesz problem z rozruchem sprzętu, to napisz potem tutaj kilka zdań, może swoim wpisem pomożesz też innym. Powodzenia ze sprzętem.

P.S. Jakubie, uprzedziłeś mnie nieco swoim wpisem, ale jak przynajmniej kilku użytkowników... tych sławetnych dwóch kółek, pisze niemal tak samo, to może jednak warto, tak dla zasady nawet, zastosować to w praktyce. :D