Skuter 4t nie wchodzi na max obroty

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter 4t nie wchodzi na max obroty

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Dazzer Dazzer 6 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Dazzer
    Dazzer
    Użytkownik

Witam, problem polega na tym, że skuter nie wchodzi na max obroty i z tego powodu nie ma v max. (te v max to 60/65 przy silniku 72ccm powinno byc lepiej)
    Cylinder, tłok 72ccm są nowe ma przejechane ze 100km, nowy wariator rolki 5,5g, sprzeglo RMS sportowe, dzwon polini, dysza 90, sprezyna sprzegla 1500obr . Rozregulowalem teraz troche gaznik po wymianie tych czesci i nie moge ustawic by bylo dobrze. I mam takie pytanie czy to w 100% bedzie wina gaznika? bo nie wiem czy zawozic do serwisu, moze rolek czy dyszy?

Zdjęcie profilowe harekop
    harekop
    Użytkownik

Jeśli na cylindrze masz dopiero 100 km to nie wyciągaj większych prędkości ! Na początku jeździć z mniejszymi obrotami, ale wraz ze wzrostem przebiegu możesz dołożyć obrotów, aby tłok ustawił się na wyższych pozycjach.

Szlachta w korkach nie stoi ; d
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Najpierw dobrze go dotrzyj a potem mierz osiągi 🙂

Czytaj
    REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!
    Zdjęcie profilowe Dazzer
    Dazzer
    Użytkownik

No ja wiem przez te 100km 35/40 km/h i dalej mam zamiar docierac ale tak chcialem sprawdzic i za szybko to on nie jedzie a powinien. Co moze byc tego przyczyna?, bo na rozregulowanym gazniku tez jezdzic chyba nie mozna tak mi sie wydaje

harekop
    Użytkownik

Owszem, ale na początku to on Ci nie poleci dużo. Wszystko z czasem. Wszystko musi, że się tak wyrażę „dojść do siebie” ^ ^

Zdjęcie profilowe Dazzer
    Dazzer
    Użytkownik

harekop napisał:

Jeśli na cylindrze masz dopiero 100 km to nie wyciągaj większych prędkości ! Na początku jeździć z mniejszymi obrotami, ale wraz ze wzrostem przebiegu możesz dołożyć obrotów, aby tłok ustawił się na wyższych pozycjach.

no wlasnie jak moge dolozyć tych obrotow pozniej jak nie moge juz wiecej manetka na max a on 60km/h chyba raz dac gazu nie zaszkodzi mu chy. I tak sobie mysle co moze byc tago przyczyna, moze wy mi pomozecie

Zdjęcie profilowe Dazzer
    Dazzer
    Użytkownik

a może i tak

Zdjęcie profilowe Dazzer
    Dazzer
    Użytkownik

a po jakim czasie dopiero mozna stwierdzic ze sie dotarl?

harekop
    Użytkownik

A co do tego gaźnika to może najlepiej podjechać do jakiegoś obeznanego mechanika, który się zna na rzeczy i on to wyreguluje.

Zdjęcie profilowe Dazzer
    Dazzer
    Użytkownik

no wlasnie tak mi sie wydaje tez bo cylinder sam wymienilalem bo filozofii nie ma ale z tym gaznikiem to naprawde nie umiem albo nie mam sluchu XD

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie