Skuter 4T nie odpala ze startera jak jest zimny z nowym aku?

Witam. Moj skuter nie odpala ze startera jak jest zimny.Jak tylko go zapale z kopa i zgasze to odpali z rozrusznika a jak jest zimny to kreci szybko ale nie lapie czemu? akumulator i rozrusznik maja 1 rok ale napewno sa dobre bo akumulator taki koles mi sprawdzal i powiedzial zebym go troche podladowal tylko a tak to jest git aku ale po naladowaniu i tak nie odpala jak jest zimny...rozrusznik tez szybko kreci wiec dalczego nie odpala?

U mnie jest tak że odpala ze startera ale czasami muszę trzy razy dać manetkę na maksa (z włączonym dopływem paliwa czy jak to sie zwie :D ) i wtedy dopiero go odpalam bez gazu i nie ma żadnego problemu.Ogólnie jak mam zimny silnik to wolę go odpalić z kopki bo nie chce go przemęczać :D

Ale to dziwne....moj kolega ma starszego chinola od mojego,ma wiecej przejechane na nim i nic w nim nie zmianial i nawet jak jest zimny to mu od strzala pali...i dla mnie jest to troche dziwne ze mu pali lux a mi nie... :P

Możliwe ze ci się akumulator nie ładuje w skuterze.Wtedy bym obstawiał regulator napięcia. Najlepiej to sprawdzić napięcie za pomocą miernika.

Może to coś ze ssaniem. W skutach jest automatyczne z tego co wiem i może coś zaworem ssania. Jak odpalasz z rozrusznika, to masz iskrę?

Ma iskre napewno...

Witam i sory za odkop ale jestem nowy i niewiem jak dodac nowy temat.
Otóż posiadam torosa f16 nie chce odpalac jak zimny z rozrusznika a z kopki
za pierwszym razem.wymienilem swiece, wyczyszczony i wyregulowany gaznik jasna kawa z mlekiem

ccysiu333 napisał:

Witam i sory za odkop ale jestem nowy i niewiem jak dodac nowy temat.

Zakładka "FORUM" - na dole strony masz działy.
Wybierasz dział i na dole strony dodajesz nowy temat.

Dzieki