Skuter 2t odblokowany a potem zablokować.

Cześć do tej pory jeździłem na skuterze 2t ( Motowell Magnet City 2t silnik minarelli ) i miałem go odblokowanego lecz teraz postanowiłem zmienić mu tłok z cylindrem i tak zmieniłem i przejechałem nim około 150km na nowym komplecie i się przytarł ( jeździłem na odblokowanym z prędkością 40-50km/h ) i oddałem go na reklamacje i teraz chcę jak uznają reklamacje to chcę go na nowo zablokować i jeździć na zablokowanej 50ccm może coś się stać że go znowu przytrze trochę? ( odblokowany na module CDI ). Z góry dziękuję za porady.

nie rzecz w prędkości a w obrotach , dajmy na to na odblokowanym przy predkosci 50km/h masz 7tys obrotów a na zablokowanym 9tys obrotów , jak dla mnie blokada nie ma tu większego znaczenia , wystarczy po prostu z głową operować manetką gazu .

OK dzięki czyli zostawię na następne docieranie skuter odblokowany i max 35km/h jak na niektórych forach piszą

to nie jest kwestia prędkości tylko zapałowania i temperatury silnika.
Jak bedzie sie za każdym razem do tych 35km/h rozpędzał na full manecie to zatrzesz go szybciej niż jak się bedziesz za każdym razem rozpędzał do 55km/h ale delikatnie.
Docierając trzeba uzywac całego zakresu obrotowego ALE MĄDRZE a jak cisnąć to chwile.. kilka sekund.

Weź jeszcze to pod uwagę, że w skuterze w pewnym zakresie szybkości, obroty są niezmienne.
Jak pisze Wombat - delikatnie pracuj manetką.

Właśnie pierw dawałem jakieś 3/4 manetki, teraz jak będę miał nowe to delikatnie się będę rozpędzał. Przez ile docierać skuter 2t? oraz jak to robić jak by ktoś mógł napisać krok po kroku przez ile z jaką prędkością czy na prostej i czy górki omijać.

Ale wiesz ze w przekładni CVT nie bardzo działa używanie całego zakresu obrotów.
Swoją drogą trzeba przestać obchodzić się jak z jajkiem tylko normalnie użytkować unikając Vmax i wielogodzinnych jazd ze stałymi prędkościami.

Bartek99 napisał:

Właśnie pierw dawałem jakieś 3/4 manetki, teraz jak będę miał nowe to delikatnie się będę rozpędzał. Przez ile docierać skuter 2t? oraz jak to robić jak by ktoś mógł napisać krok po kroku przez ile z jaką prędkością czy na prostej i czy górki omijać.

Tak, ktoś by to mógł napisać. Nawet napisał. Z pińćset razy piekny kawalerze..
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=docieranie%20skutera%202t