Skrzynia biegów Zipp pro 50, inne motorowery.

Witam! Niedługo zdaję na kartę motorowerową ale nie mam dużego doświadczenia ze skuterami i motorowerami. Trochę jeździłem ale tylko maszynkami które mają gaz+hamulec. Czy mógł by mi ktoś opisać czy w motorowerach lub skuterach jest skrzynia manualna, i czy w Zipp pro 50 jest manualna skrzynia? A także jak wygląda pełna obsługa ze skrzynią?

W skuterach jest z reguły automatyczna skrzynia a w motorowerach manualna.
Zipp pro 50 ma czterobiegową skrzynie manualną.
Jeśli chodzi o obsługę to wciskasz sprzęgło lewą klamką, wrzucasz bieg lewą nogą i z wyczuciem dodając gazu puszczasz z wyczuciem sprzęgło :). Jedynka jest do dołu 2,3 i 4 do góry. zero pomiędzy 1 i 2.

1 jedziesz 10km/h, 2 jedziesz 20 km/h, 3 jedziesz 30km/h, 4 jedziesz 45km/h. Hamulec - Sprzęgło - neutralny. Ruszasz - 1, i od początku..
Chyba, tak jest...

A jak się to ma ze skuterami? I jaki najczęściej dają na egzaminach?

Najczęściej są zwykłe chińczyki takie jak Romet czy Zipp. Zwykle skutery. W skuterze dodajesz tyle gazu ile ci potrzeba a skuter sam rozpędza się do danej prędkości. Potem puszczasz gaz i hamujesz. Proste jak malowanie amelinium ;>.

malowanie amelinium nie jest takie proste, bo trzeba wiedzieć, że można je malować tylko farbą ameliniową ;>