SangYang (SYM) Flash 50 – Jaki bendix będzie pasować?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery SangYang (SYM) Flash 50 – Jaki bendix będzie pasować?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Arturr300 Arturr300 5 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Arturr300
    Arturr300
    Użytkownik

Witam.
    Posiadam skuter taki jak w temacie. Rocznik około 1997-1998
    Niestety brakuje w nim bendixu (rozrusznik jest). Nie wiem jaki będzie pasować. Konkretnie do tego modelu niestety nie udało mi się znaleźć, więc pozostaje szukanie zamiennika.
    Gdzieś w internecie kiedyś wyczytałem że silnik jest bardzo podobny do tego z Hondy Dio.
    Czy mógłby ktoś mi doradzić? Może taki będzie pasować?
    http://allegro.pl/ShowIte…298997#imglayer
    (przykładowy link do bendixu od Hondy Dio, to nie jest żadna reklama 😉 )

Silnik 2T, 50cm3.
    Mam też porobione zdjęcia tego silnika, jeżeli są tu potrzebne, to napiszcie i je tutaj wrzucę.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dawaj zdjęcia silnika albo spisz z bloku silnika oznaczenie modelu. To nowsze symy w małych pojemnościach to sa na chińskich klonach gy6 ale takie stare to ja nie wiem co to ma za silnik.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Arturr300
    Użytkownik

Na razie mam niestety tylko takie zdjęcia, w wolnej chwili zrobię jeszcze zdjęcia całego silnika.
    W którym miejscu szukać tego oznaczenia?

I zdjęcie całości:

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

yezooo. to z dna jeziora?

taki bendix:
    http://allegro.pl/nowy-bendix-bendiks-honda-dio50-dio-g-sp-sr-zx-50-i6746651868.html

ten silnik miały starsze SYM-y , starsze Kymco i starsze Hondy DIO. Te silniki miały oznaczenie od AF18 do AF28

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Arturr300
    Użytkownik

Dzięki wielkie za odpowiedź.
    Zamówiłem bendix z linku powyżej, jak przyjdzie to napiszę czy będzie pasować 🙂

Oznaczenia silnika niestety nie znalazłem u siebie.
    A co do wyglądu wnętrza – poprzedni właściciel nie dbał zbyt o niego, skuter stał w złych warunkach.

Arturr300
    Użytkownik

Bendix z linku powyżej zamontowany, pasuje idealnie 🙂
    Tak więc potwierdzam że bendix od Hondy Dio (2T) pasuje do SYM Flash 50 (2T).

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe Arturr300 Arturr300.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 1 tygodni temu przez Zdjęcie profilowe Arturr300 Arturr300.
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie