sampo - chinczyk , zly pasek i wariator?

Gaznik i zawory wyczyszczone i wyregulowane w serwisie a moj skuterek dalej sie wlecze , sam wymienialem rolki i pasek po tym jak sie zerwal dwa razy. Problem jest taki ze przed zerwaniem paska osiagal obroty nawet maxymalne a teraz dochodzi tylko do polowy . w serwisie mechanik powiedzial ze wariator pewnie sie psuje i pasek zly rolki zle itd . mowil tez ze moze modul zablokowany ale przeciez wczesniej z tym modulem bylo dobrze co o tym myslicie? Z miejsca gdzie znajduje sie pasek napedu po odpaleniu slychac ciche piski . prosze o pomoc :)

zdejmij pokrywe gdzie jest wariator i sprawdz na dodanym gazu jak zachowuje sie pasek ,slizga sie itp

Slizganie paska bedzie widoczne? Jesli to nie to to co moglobybyc innego , wina na pewno jest w napedzie ale w ktorym miejscu. Dodam ze obroty osiagaja max 6 tys z a przed zerwaniem tego paska dochodzilo prawie do maxa.

Up

Zrób tak, jak powiedział kiper24 zdemontuj pokrywę. Dzięki temu przy dodanym gazie zobaczysz, czy pasek porusza się w całym zakresie po wariatorze. Moim zdaniem w przypadku uszkodzonego wariatora przy większych prędkościach czułbyś wyraźne bicie z napędu. Możliwe, że dodałeś zbyt lekkie rolki lub za długi pasek, co potwierdzałoby piszczenie.

Zauwazylem ze wariator jest dosc mocno wyrobiony od paska czy to moze byc wina utraty wysokich obrotow?

W jaki sposób wyrobiony? Pasek jest gumowy a wariator metalowy, ciężko mi uwierzyć, że mógł tak łatwo wyrobić się od paska. No chyba, że skuter ma przejechane ze 20 - 30k km

Niestety to możliwe... Wystarczy założenie kevlarowego, wzmocnionego paska do zwykłego talerza... potrafią być bardzo słabe i potężnie się wtedy wyrabiają...

No powaznie , zamiast gladkiego wariatora mam teraz z szczelinka , wariator do wymiany?

No raczej.

wariator zostal wymienony predkosc wzrosla o jakies 5km ale jechalem tylko 1-2km . obroty z 6 tys wpadly na 7 tys z dostepnych 12 , jakies pomysly ?

Na jaki wariator wymieniłeś i jakie rolki dałeś? Możliwe, że wariator ma inną wagę niż stary i potrzebuję innych rolek.

Wariator wm motor rolki 5.5 , no jest widocznie lepszy od starego bo mam tysiac obrotow wiecej :p ale dalej malo

Up