"Rynek podróbek"

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic "Rynek podróbek"

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jak macie wolną godzinkę to polecam zapoznać się z ciekawym dokumentem.

„Rynek podróbek” można obejrzeć np. tu http://video.anyfiles.pl/Rynek+podr%C3%B3bek/Ludzie/video/43700

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Lucek, ten reportaż nie jest jakąś złośliwą aluzją do sprzedawanych na polskim rynku przez naszych rodzimych polskich producentów z długoletnią tradycją jednośladów? Mam na myśli takich uznanych polskich producentów jak Romet, Junak…

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe motosklepzawiercie
    motosklepzawiercie
    Użytkownik

Zgadza się po junaku to już tylko nazwa została importerem junaka jest firma almot

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Polecam obejrzeć, ze skuterami nie ma to nic wspólnego, ale z częściami do samochodów już tak. Czym jednak są silniki w chińskich motorowerach jak nie podróbkami?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

to tak samo z firmą WM Motor – Podrabia części od Naraku. Przykład: Wariator Naraku High Speed. Nawet pudełko jest takie same! Jednak na pudełku nie pisze NARAKU a RACING

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

Młody, nie szalej tak. Jedziesz grubo, a jak to udowodnisz? Pykną Ci sprawę o zniesławienie i z ich dobrym prawnikiem będziesz potem bulił konkretną kasę za swoje tutaj wygłaszane widzimisię. Masz plecy, żeby iść w bój? Warto? Inni Ciebie poprą w walce o sprawiedliwość i właściwy porządek świata?

Kupiłeś sobie coś z oferty WM Motor. Uważasz, że jednak szajs kupiłeś, ale jednak użyłeś tego szajsu i jest już po zawodach. Odpuść już sobie produkty WM Motor. Nic nie wskurasz w tym temacie. Nie kupuj tego więcej i nie będziesz już na to narzekał. Ja sobie może kiedyś ponarzekam, ale za takie 50…100 zeta to czego mam niby oczekiwać? Brokatu na częściach, wstawek ze srebra, a może nadruku własnego imienia (personalizacja produktu)? Bez jaj!

Poszedłeś w produkty firmowe i za konkretne pieniądze, więc na tym się teraz skupiaj, żeby to razem dało Ci pełne zadowolenie i pokazało może alternatywną drogę innym, równie rządnym mocy i respektu w swoim miejscu zamieszkania. Narakuj. 😀

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Masz rację, przestaję interesować się już chińszczyzną. Krew mnie jednak zalewa kiedy np. wiem, że jest to jakiś przekręt, na który dużo osób się nabiera.

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Ja bym zaczął od „zachodnich” wynagrodzeń. Wówczas ludzie nie musieliby szukać „taniej alternatywy” jako jedynego sposobu na funkcjonowanie. Kultura posiadania dobra od czasów komuny nie jest tu zbyt powszechna. Spopularyzowało się szukanie rozwiązań po taniości, bo koszty towarów z górnej półki są masakrycznie wysokie względem zarobku. Przykład: cylinder Airsal 80cc 4T do 139QMB – najtańsza oferta z ebay. Biorąc poprawkę na straty przy kursie słabszej złotówki od mocniejszego euro oraz siłę nabywczą pieniądza, wychodzi na to, że cena setu jest porównywalna zliczając do euro. Tylko ile my tu a „oni tam” zarabiają? Właśnie.

http://www.ebay.pl/itm/Zylinderkit-Airsal-Sport-80ccm-fur-139QMB-GY6-50ccm-Kymco-50-4T-/331065892609?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4d15109f014T

Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

eadem napisał:

Ja bym zaczął od \”zachodnich\” wynagrodzeń. Wówczas ludzie nie musieliby szukać \”taniej alternatywy\” jako jedynego sposobu na funkcjonowanie. Kultura posiadania dobra od czasów komuny nie jest tu zbyt powszechna. Spopularyzowało się szukanie rozwiązań po taniości, bo koszty towarów z górnej półki są masakrycznie wysokie względem zarobku. Przykład: cylinder Airsal 80cc 4T do 139QMB – najtańsza oferta z ebay. Biorąc poprawkę na straty przy kursie słabszej złotówki od mocniejszego euro oraz siłę nabywczą pieniądza, wychodzi na to, że cena setu jest porównywalna zliczając do euro. Tylko ile my tu a \”oni tam\” zarabiają? Właśnie.
    http://www.ebay.pl/itm/Zylinderkit-Airsal-Sport-80ccm-fur-139QMB-GY6-50ccm-Kymco-50-4T-/331065892609?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4d15109f014T

Święte słowa. Tanio, taniej, najtaniej. To i wypłaty dla zwykłego obywatela są ‚tanie’, co kończy się klasycznym podcieraniem d*py szkłem na każdym kroku.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Pytanie z innej bajki – Jak odróżnić podróbki takich firm jak Naraku, Airsal, Motoforce, Polini, Malossi? Mowa o produktach takich samych jak oryginał, zapakowane w podrobione opakowania z logiem oryginalnej firmy. Jaką mam pewność, że kupując część za 300 zł ze sklepu XXX jest ona oryginalna danej firmy, a nie podrobiona w Chinach?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie