rozrusznik nie kreci ze startera

Witam mój skuter nie odpala ze startera.Rozrusznik jest na 100% dobry
myślałem ze to przekaźnik wiec pożyczyłem od kolegi ale to nie rozwiązało mojego problemu.Prosze o pomoc;)

Mówisz nie odpala. Ale rozrusznik kręci i kręci i nie zapala czy cisza ? Jeśli słychać że rozrusznik słabo kręci i z trudem to naładuj akumulator a jeśli to nie pomoże to może coś z bendixem ? Wyczyść i sprawdź.

rozrusznik podłączałem na krótko i kreci akumulator jest dobry
a ze startera nie ma zadnej reakcji moze gdzies jakas kostka sie rozpieła ale nic takiego nie zauważyłem

Sprawdź przełącznik przy klamce hamulca

kolego jaki przełącznik?????????

Przełącznik przy lewej klamce hamulcowej, (klamka musi być wciśnięta w trakcie odpalania skutera-może nie łączy).

sprawdziłem wszystko łączy a skuter nie odpala dalej

Czyli naciskasz na załączonym zapłonie hamulec i naciskasz guzik startera elektrycznego i nic się nie dzieje ? Cisza ?

Posprawdzaj DOKŁADNIE wszystkie kabelki biegnące do rozrusznika :)

ja mam podobny problem z moim małym 4t. zasilanie jest bednix kreci. czyściłem go i smarowałem dzisiaj i nadal echo.moze szczotki na rozruszniku co myslicie?

Skoro kręci, to szczotki są ok. Bendix pełni rolę sprzęgła rozrusznika z silnikiem i wychodzi na to, że bendix nie teges ;)

jak bendix zazebia to jest ok. słychać gdy rozrusznik kreci bendixem

Pietro ale go smarowałem moze dostaje zbyt małe obroty?

KrzysiekP napisał:

Pietro ale go smarowałem moze dostaje zbyt małe obroty?

A może za dużo napchałeś tam smaru?

Slaby akumulator. Mialem to samo.

Mam tak samo. Zasiłem skuter a gdy chciałem go odpalić na starter na rozrusznik to nie kręcił. Nie wiem co jest klikam hamulec i guzik startera i nic. Proszę o pomoc

Szymon Krawc... napisał:

Mam tak samo. Zasiłem skuter a gdy chciałem go odpalić na starter na rozrusznik to nie kręcił. Nie wiem co jest klikam hamulec i guzik startera i nic. Proszę o pomoc

Tak i pisałeś o tym w osobnym wątku. Myślisz że jak napiszesz to w temacie sprzed 5 LAT to coś to zmieni?
Wiec sprawdź ten czujnik hamulca, czujnik stopki bocznej, sam rozrusznik na krótko do aku lub przekaźnik rozrusznika.

Witam mam problem ze skuterem skuter słabo kręci na nowym rozrusznik i Aku a po odkręceniu świecy kręci i

może słaby rozrusznik, słaby akumulator, duże opory przy rozruchu. Nowy nie znaczy dobry.

Mój stary 4T chinol też nie odpalał ze startera…tak jak koledzy radzą wszystko posprawdzaj…wyczyściłem kostki specialnym preparatem i odnowa pospinałem i działało…druga sprawa sprawdz jak rozrusznik działa anie odpala to sprawdz sprzęgło rozrusznika czy nie jest wytarte tak też miałem bo się ślizgało po tarczy.