Różnice między chińczykami

Witam!
Czy rzeczywiście to jest tak, że wszystkie chińczyki to to samo? Bo chce kupić skuter za 2-3koła i nie wiem która firma jest najlepsza, a używki odpadają.

Nie zupełnie. Chodzi oto, że występuje kilka bazowych konstrukcji. Następnie, praktycznie wszystkie firmy zajmujące się ich dystrybucją dodają do tych konstrukcji własne detale i nazwy. Dla przykładu Router Bassa, Toros F16, Zipp Tops i Romet 727 to identyczne konstrukcje z takimi samymi silnikami (oczywiście mówię tu o wersjach 4T). Różnice polegają jedynie na nieco zmienionych plastikach, innych kołach, wydechach, wskaźnikach czy też innego hamulca przedniego (bęben/tarcza). Sama rama i silnik, to jedno i to samo. Wybierając skuter warto rozejrzeć się za kilkoma markami. Niektóre mają ten sam produkt, które czasami różni się tylko kolorem i ceną. Oczywiście bywają też różnice wynikające z samej ceny. Dla przykładu w/w skuterów można spotkać konstrukcje, które posiadają hamulec tarczowy, ale mają zamontowane gorszej jakości plastiki i przełączniki. Z drugiej strony można natknąć się na wersje z bębnami mające lepiej spasowane plastiki i ładniejsze przełączniki.

Dzięki za odpowiedz. Którą chińską firmę polecacie?

Mówi się że Junak, Barton i Ferro to te najlepsze chińczyki.. Według mnie od jakiegoś czasu Romet też bardzo się poprawił (pewnie wiele osób mnie wyśmieje, ale takie jest moje doświadczenie) poza tym ma dużą sieć serwisową, co też jest ważne jeżeli nie chcesz sam w nim dłubać i zachować gwarancję ;) A ich kolekcja 2014 jest naprawdę ciekawa!!

Dla mnie nie wazna jest marka chinska , a to zeby mieli dobry serwis gwarancyjny bo bez tego ani rusz.

Junak, Romet i Ferro jako grupa Almot mają tych samych dealerów i te same serwisy. Więc bez różnicy.

Ja osobiście od 3 tygodni jeżdzę "salonowym" Ferro 802-2 i bardzo sobie chwalę zarówno skuter jak i obsługę sprzedażowo-serwisową (pierwszy przegląd mam już za sobą).

Tyle, że Romet należy do Romet&Arkus Group nie do Almotu...

Papierologia między firmami jest pewnie dosyć zawiła, bo na papierach które dostałem przy kupnie, autoryzacja dealera na marki Junak, Romet i Ferro była wystawiana właśnie przez Almot.

Ja bym wybierał nowy skuter w innej formie, aniżeli przedmówcy. Wpierw wybierz konkretną konstrukcję (skuter, motorower) najlepiej opierając się na opiniach użytkowników chociażby tego forum. Dopiero potem wybierz odpowiedniego dystrybutora wybranego modelu.

Pod kątem serwisu, u mnie serwisował sklep na gwarancji. Rok czasu sprzedawali i się zwinęli.