Rower dla listonosza i na wycieczki

Witam. Jestem na etapie poszukiwania roweru do pracy,czyli jeżdżenia jako listonosz,oraz na wycieczki w wolnym czasie. Doszedłem do wniosku że najlepszy będzie rower na kołach 26 cali,z ramą damską oraz koniecznie z błotnikami i bagażnikiem. Po przejrzeniu moim faworytem jak na razie jest Romet Classic 1200 D:

Co myślicie o rowerach Rometa? Może jakieś inne propozycje w kwocie do 1500zł? Czekam na sugestie :)

Wpadł mi w oko jeszcze taki rower,co prawda koła 28cali:

http://www.rowery-wilex.pl/sklep/asortyment.php?id_kategorii=17&id_firmy=0&slowa=&wg=data&jak=desc&ile=20&str=1&id_produktu=1396

Ja jeździłem na początku rowerem. Przede wszystkim musisz mieć niską ramę żeby łatwo wsiadać i zsiadać. Poza tym musisz jakoś zamontować koszyki lub jakieś stelaże na bagażnik i kierownicę żeby załadować listy. Aha - nie bierz roweru z przerzutkami - w czasie deszczu czy śniegu nie nadążysz smarować i regulować przerzutek gdyż są narażone na warunki atmosferyczne. Najlepsza w tym wypadku jest piasta wielobiegowa.

Tak myślałem nad biegami w piaście,ale ponoć są awaryjne. Chyba pozostanę przy tradycyjnych przerzutkach,bo jednak są nie do zajechania,a w zimę i tak nie będę jeździł bo mam starego górala,którym teraz jeżdżę i do końca śniegów wytrzyma. Koła 28cali też raczej odpadają,bo widzę po swoim obecnym,który ma 26cali że większe nie mają sensu. Co do ładowności wystarczy mi tylko bagażnik,bo od nowego roku listy się odchudziły z blaszek i notesików,teraz zajmują mniej miejsca i są lekkie. Wystarczy mi taki kuferek:

Więc raczej szukamy roweru miejskiego,koła 26cali i cena do 1500zł :)

A nie myślałeś o rowerze elektrycznym?

Zawsze można podładować w pracy, taki naładowany starczy na kilkadziesiąt kilometrów jazdy.

Albo skuter elektryczny:

Pokonasz nim dystans 100km z prędkością 45km/h - po odblokowaniu jeszcze szybciej nim będziesz pomykał :-)

Nie,szukam zwykły rower. Rower elektryczny to kilka tyś. zł,a skuter elektryczny to bajer,którego nie potrzebuje bo wolę moją Vitalkę. Potrzebuje rower do pracy i na wycieczki w wakacje.

A co myślisz o takim rowerku?http://www.decathlon.pl/original-5-night-day-id_8165506.html Ma aluminiową ramę i dlatego jest lekki co listonoszowi powinno się przydać.Nie wiem tylko jakie są koła bo nigdzie tam nie pisze.

W tej cenie znajdziesz coś z Authora, Gianta - zdecydowanie lepsza jakość niż ten marketowy btwin - tak mi się wydaje...

Rzeczy z Decathlona są naprawdę dobrej jakości - ale ten rower odpada ze względu na wysoki przekrok.

Z Decathlona mam swojego górala,nie powiem bo już parę tyś. km przejechał,ale nie chce już drugi raz tej marki. Zastanawiam się czy nie będę głupio wyglądał na damskiej ramie? Może jednak wziąć męską? Bo będę kupował dwa takie same rowery od razu i dla mojej kobiety. Myślę też nad Romet Gazela 3.0:

http://www.rowerzysta.pl/romet_2012/rower-trekingowy-romet-gazela-3.0-2012.html

Występuje on w męskiej ramie jako Romet Wagant,tylko mają one koła 28cali i rozmiary ramy 18 i 20 cali,tylko nie wiem nawet czy ta rama 18 nie będzie za duża.