router metro city ustawienia gaznika itp

witam jestem nowym nabywcą wymienionego wyżej skutra i mam pytanie jak mogę poustawiać obroty gaźnik itp. mile widziane rady jakiekolwiek dotyczące tego skutera lub docierania ;D będę bardzo wdzięczny za pomoc ;D

.

ej pomoże ktoś???

Gaźnik regulujesz mniej więcej w ten sposób:
1. Rozgrzewasz silnik (przejedź się jakieś 10km)
2. Masz dwie śruby: Obroty jałowe oraz mieszanka. Wkręcasz mieszankę jednocześnie tak operując śrubą obrotów, żeby skuter nie zgasł.
3. Jak już wkręcisz mieszankę do końca to odkręcasz ją o 1/4 obrotów, regulujesz drugą śrubką obroty tak na około 1500 (jak nie masz obrotomierza to tak, żeby koło się nie kręciło, gdy skuter stoi na stopce centralnej).
4. Przepalasz go trochę (odkręcasz na chwilę na maxa) i gasisz. Sprawdzasz kolor świecy. Powinna być kawa z mlekiem mniej więcej. Jeśli jest sucha i czarna to uruchamiasz skuter, odkręcasz o kolejne 1/4 śrubę mieszanki i regulujesz obroty. Jeśli jest mokra i czarna to dokręcasz śrubę mieszanki. I tak w kółko, aż będzie miała dobry kolor.
Co do docierania: Jeździsz na pełnym zakresie obrotów zważając na temperaturę. Nie jeździć ciągle na odkręconej do końca manetce, możesz mu odkręcić na chwilę, po czym zwolnić i tak robić ciągle. Chodzi o to, by skuter się przyzwyczaił obrotów, jeśli tego nie zrobisz to będzie mułowaty. Trzeba strasznie uważać na temperaturę, bo przy docieraniu bardzo łatwo się grzeje. Częste przerwy i wszystko będzie dobrze :) Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę.

EDIT: