Router Deluxe 1 dziwny dźwięk podczas jazdy.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery, Motorowery i Motocykle Router Router Deluxe 1 dziwny dźwięk podczas jazdy.

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Arkadiusz Bartczak 7 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Arkadiusz Bartczak
    Użytkownik

Witam wszystkich,
    6 grudnia zakupiłem nowy skuter ze sklepu Romet Router Deluxe 1. Skuter ma mi służyć do jazdy praca-dom ok 6km w jedną stronę. Skuterem jeździ się całkiem OK.
    Jedynie mam lekkie obawy jeśli chodzi o charakterystyczny dźwięk podczas jazdy 30-35km/h. Dźwięk oprócz normalnej pracy silnika słychać tak jakby jakieś szuranie, jakby ktoś zamiatał 🙂
    Nie wiem czy to normalne przy tych skuterach, czy jednak coś się dzieje. Ogólnie skuter jeździ całkiem OK, ma przyśpieszenie. Zaznaczę jeszcze, że jak przyśpieszę do 45km/h to ten dźwięk zanika.
    Proszę o informacje, jeśli ktoś się spotkał z takim problemem.
    Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale wiesz że my tego nie słyszymy?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Arkadiusz Bartczak
    Użytkownik

Wiem wiem, pytanie z dupy, ale może ktoś miał podobnie, że oprócz pracy silnika słyszy jakiś inny dźwięk. Takie szuranie, jakby się coś tarło.
    Na innym forum, ktoś mi napisał, że silniki 4t tak mają.

Arkadiusz Bartczak
    Użytkownik

Gdzieś też wyczytałem, że to może być wada przekładni.

Zdjęcie profilowe Szczuru
    Szczuru
    Użytkownik

Panie, jaka wada przekładni. Toż to turbina się uruchamia!

Prawo jazdy kat. AM – 6.10.2016r.
    Motorowerzysta nie lubiący skuterów.

Arkadiusz Bartczak
    Użytkownik

Czyli rozumiem, ze nie ma powodów do zmartwień? Byłem w serwisie i facet przejechał się nim kilka minut i stwierdził ze wszystko jest OK. Tylko nie wiem czy przy tak krótkiej jeździe mógł coś usłyszeć.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie wiem co rozumiesz i jak to wywnioskowałeś ale jedyne co np ja wiem to tyle że ci nic nie mogę na ten temat powiedzieć – bo tego dźwięku nie słyszałem – to tyle że własnie go nie słyszałem. Nie wiem jaki to dzwięk, skąd się wydobywa, kiedy i z jaką częstotliwością.
    Słyszał to jakiś mechanik. Kwestia tego czy słyszał i czy wie co mówi.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Arkadiusz Bartczak
    Użytkownik

Pisałem do Szczuru. Twierdzi ze to jakaś turbina.
    Ten charakterystyczny dźwięk tarcia uruchamia się po pewnym czasie jazdy jak się rozgrzeje silnik i na średnich obrotach. Na wysokich już tego nie ma. Głównie jak się rozpędzam z 20-35km/h. Po 40km/h już tego dźwięku nie ma. To może standardowa praca silnika skoro mechanik twierdzi, ze wszystko jest OK. A to serwis Rometa w Szczecinie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Szczuru się nabija. Nie masz żadnej turbiny.

Arkadiusz Bartczak
    Użytkownik

hehe spoko, nie znam się kompletnie na skuterach. Dobra nie ważne. Skoro jeździ, dobrze przyśpiesza, a serwis Rometa nic w nim nie widział niepokojącego to się nie będę przejmował. Widocznie ten typ tak ma, że oprócz dźwięku silnika coś jeszcze trze.

Arkadiusz Bartczak
    Użytkownik

Tu na tym filmiku
    https://www.youtube.com/watch?v=yNb3jKxalB4
    Słychać od 13sec jak koleś przekracza 60km/h podobny dźwięk jak u mnie.
    Co to może być?

Zdjęcie profilowe Szczuru
    Szczuru
    Użytkownik

Gwarancje pan masz i się przejmujesz? Jedzie? Jedzie! Spadku mocy nie ma? Nie ma! Jak sie popsuje to zapchasz do serwisu. Nie martw się. Olej to.

Prawo jazdy kat. AM – 6.10.2016r.
    Motorowerzysta nie lubiący skuterów.

Arkadiusz Bartczak
    Użytkownik

No właśnie oprócz tego dźwięku nic się złego ze skuterem nie dzieje. Moc ok, przyśpieszenie też.

Arkadiusz Bartczak
    Użytkownik

Dobra można zamkną 🙂
    Ten dźwięk nie wydobywa się ze skutera hehe masakra aż wstyd pisać 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

w nosie ci świszczało jak pędziłeś?

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie