Router Bassa - tuning.

Witam, chciałbym poprawić lekko osiągi w moim chinolu tzn. nie chce zmieniać cylindra itp.
Mam na myśli drobne zmiany np. rolki + wariator... i blokady.
Więc tak:
v max: (oczywiście maneta do końca.)
-prosta = ok. 65-73km/h (licznik leci jak szal0ony do 65km/h a potem pomalutkuu...... do 73-75km/h)
-pod górkę = 40-45km/h (zależny tez od górki)
-z górki = 75-80km/h ( -------- = ----------)
aha jeszcze jedna chyba ważna rzecz!
Gdy jadę z pasażerem to prędkość jest zawsze 55 km/h
niezależnie od ciężaru pasażera ;o

No i teraz mam do was pyt:
-Jakie rolki mi polecacie?
-Jaki wariator? (ktoś pisał w jakimś temacie ze gdy zm. sie rolki to wariator pęknie czy cos. )
-Gdzie? Jak? zdj. blokady. (mam tu pare filmikow..... pow. co myslicie...
http://www.youtube.com/watch?v=aiZh9CBHosE&list=FLg9wFmlO5XBQeqmKFdjuoRQ&index=1
http://www.youtube.com/watch?v=5ss8h01uzcg&list=FLg9wFmlO5XBQeqmKFdjuoRQ&index=2
Mam przejechane ok.4,2tys.

W SKUTERZE NIGDY NIC NIE BYLO ZMIENIANE/GRZEBANE.
Chciałbym osiągać prętkość ok.80km/h na prostej... czy to wgl możliwe?!
z góry thx.

Jest to możliwe jeśli zmienisz cylinder. Co do rolek to zależy jakie w twoim przypadku jeśli chcesz prędkość to muszą być cięższe.

Blokady masz pewnie zdjęte wszystkie jeśli ci tyle jedzie. A jeśli nie to sprawdź czy wychodzi kabel spod przekładni, lub może być srubka na pokrywce gaźnika , tam gdzie membrana.

Ale raczej już nie masz blokad.

aha ok thx. spr. to z tymi blok.... (nie jestem pewny bo mam go juz 6 lat i od początku mial takie osiągi... , moze troche spadły...)
Co do rolek to sie jeszcze zastanowię czy v max czy przyspieszenie... ale gdy bym sie juz zdecydował to wymieniać wariator na cos "lepszego"/oryginalnego?! np. na mallosi...
A i jeszcze 1...
Zeby osiągi byly takie same gdy jade sam czy we 2 to jedynie musze cylinder wymienic nic innego>?!

Cięższe rolki nie dają v-maxu! Jak wstawisz cięższe rolki, to będziesz miał muła na starcie, a v-max się raczej nie zmieni.

Masz około 5.5-6g daj 4.5-5 bo na 4g strasznie wyje moja basia lubi 5g

tthx,no a co z wariatorem WYMIENIAĆ czy ZOSTAWIAC?!

Wymień ale po zmianie cylindra, takto raczej nic to ci nie da...
Co do jazdy we dwie osoby: nie pojeździsz 80 km/h sam a we dwie osoby to zależnie od masy 2 osoby.

DOBRA THX ZA RADY. TRZYMAJCIE SIE! THX !