Router Bassa 50

Witam.
Kolejny raz zwracam się z prośbą o pomoc,
Jadąc dzisiaj moim skuterkiem Router Bassa 50 w pewnym
momencie, poczułam jak zarzuciło mi tył skutera.
Zatrzymałam się i zauważyłam, że opona "zeszła" częściowo z obręczy.
Z tego co się dowiedziałam, to najprawdopodobniej
pękła mi tylna opona.
Jako, że się nie znam, to proszę o pomoc :
* jaka opona (tylna) jest potrzebna do tego skutera- najlepiej już zimowa
* jaka jest cena takiej opony i cena założenia w wulkanizacji??

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

ZDROWYCH I WEOŁYCH SWIĄT DLA WSZYSTKICH MANIAKÓW SKUTEROWYCH :)

opona jest potrzebna taka jak jest napisane na obecnej.. np 130/60 R12

cena... od 80 do 400zł i założenie z 50.ale jest potrzebny wulkanizator motocyklowy. Chyba że mu samo zdemontowane koło zaniesiesz

Wombat.
Dzięki za odpowiedź.
PoZdRaWiAm :)

Dobrze, że mam słabość... do Routerów, to odpowiem. :D
Opona tylna, jak i przednia w Baśkach i pokrewnych popylaczach jest zazwyczaj marki Ren Li (widziałem też i Duro), typowo jest to rozmiar 3.50-10.
Takiej możesz już szukać nowej, jeżeli stara całkowicie się rozpruła i powiedziała pa-pa.
Zazwyczaj te opony, jeżeli ktoś jednak złapał w taką gumę gwoździa lub inne żelastwo małego kalibru, da się reanimować.
Koszt u wulkanizatora to... łatka klejona do opony od strony wewnętrznej, około 15 zeta, wulkanizacja opony na gorąco (podobno trwalsze rozwiązanie przy naprawie opony) to już 30 zeta. Sam zakup nowej gumy i montaż na felgę to pewnie jakieś 70...90 zeta.
Przy demontażu/montażu koła, trzeba niestety też zdemontować tłumik i mieć przy tym odpowiedni warsztat narzędziowy, a to też pewnie jakieś dodatkowe koszty będą. :(
Zimówki do skuterka z 10-cio calowymi kółeczkami pewnie też są, ale to raczej nie samochód jest, chociaż kto wie, można szukać, można pytać. :D
Działaj dzielnie i w imieniu wszystkich dzięki za życzenia.

Witam :)
Mam pytanko odnośnie skutera Router Bassa 50 - skuter po odpaleniu i jeździe nie chce się wyłączyć (nie da się zgasić). Co może być tego przyczyną??
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam mamutek1989

Stacyjka zzzzjjjeeee....... (nie będę wulgarny jak tamten kolega:))
A na poważnie posprawdzaj kaple przy module/stacyjce, może sie jakiś wypiął.

Witam Cie Kristop.
Dzieki za odpowiedź.
Odpalalismy dzisiaj nasza Basse i odpala
bez problemu, a jak chce zgasic, to jest problem,
bo nie reaguje, kluczyk przekrecamy na 0 i nie jest nadal na chodzie,
postawimy go na stopke, to tez jest na chodzie, wyjme kluczyk ze stacyjki i tez jest na chodzie..
Zagladalismy do tego miejsca na akumulator i jak jest taka biala, mala "kostka" i ja sie nacisnie to skuter gasnie.
Mam zdjecie - jesli mozna to ci na priv wysle, moze bedziesz wiedzial o co chodzi.

Z gory dzieki za odpowiedz.

bez kluczyka też odpali ? a zgasić najłatwiej można poprzez zatkanie filtra powietrza lub tłumika :P

Witam Lukario.
Odpala normalnie, ale zgasnac nie chce, nawet po wyciagnieciu kluczyka jest na chodzie.

Witam skuterowiczów.
Jaka jest cena stacyjki do Router Bassa 50 ??
W sklepie powiedziano mi, ze ok 120 zł.
Czy taka jest cena??

Dzięki z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam :)

na allegro za 70 spoko kupisz

Już jest pewnie po zabawie, ale zostawię wpis dla potomnych. :D

Należy sprawdzić stacyjkę, tj. czy nie odłączył się od niej przewód (np. przez zimny lut) odpowiedzialny za unieruchamianie silnika. Jeżeli jest uszkodzona stacyjka, bo uszkodzone zostały jej wewnętrzne styki (pomaga tutaj diagnostyka zwykłym multimetrem za 20 złotych) to należy ją wymienić. Pociąga to za sobą wymianę również zamka kufra pod kanapą i korka wlewu paliwa (dotyczy to Rometów, Routerów i też całej masy innych chinoli), żeby nie bawić się później we właściwe dobieranie kluczyków (można sobie je oznaczyć, ale to jednak jest mało wygodne).

Stacyjka i stopka boczna zwierają ten sam przewód do masy. W skuterach najczęściej jest to przewód czarny z białym paskiem (kolorystyka może być też i inna). Stacyjka zwiera ten przewód do masy w pozycji OFF, działa to podobnie jak wyłącznik stopki bocznej gdy parkujemy. Należy również sprawdzić czy przewody nie zostały załamane, przetarte lub czy nie poluzowały się na wsuwkach bądź czy nie wypięły się z kostki.

Materiał poglądowy instalacji (włącznie z wyłącznikiem stopki bocznej) na przykładzie Routera Metro City 4T (Bassa New Look).jpg

Jak można zauważyć, mam u siebie zainstalowane dodatkowe gniazdo (na dużego Jack-a, obwód zabezpieczony jest dodatkowym bezpiecznikiem 1A) szybkiego dostępu do monitorowania stanu naładowania akumulatora, tudzież doładowania prostownikiem w razie potrzeby, bądź też zasilania urządzeń peryferyjnych poprzez odpowiedni adapter lub konwerter napięcia. Trochę może jest to *partyzantka*, ale działa całkiem nieźle i grunt, żeby do tego gniazda przypadkiem słuchawek stereo nie podłączyć. :P

Seryjny sygnał dźwiękowy (klakson 12V/1,5A) który generował hałas rzędu 98 dB (sam krzyczę dużo głośniej i donośniej), zastąpiłem sygnałem dźwiękowym z dostawczego Żuka (klakson 12V/5A), który generuje... 115 dB i teraz mogę sobie wreszcie poużywać na... zawalidrogach, szminkach i niedzielnych kierowcach. :D

Instalacja wykorzystuje oryginalny przycisk klaksonu, który teraz załącza zasilanie cewki przekaźnika 30A (z samochodu osobowego), a ten poprzez zwarte wówczas swoje styki zasila plusem klakson bezpośrednio już z akumulatora (sam przycisk bez wspomnianego przekaźnika nie był w stanie trwale *pociągnąć* klaksonu 5A/60W).

Wiosna już idzie i trzeba ostro grzebać, więc działajcie ludzie. :D

Witam Chinol_180.
Dziekuje za Twoja wyczerpujaca i bardzo wazna oraz pomocna odpowiedz.
Skuter zaprowadzony do naprawy.
Jutro odbior - nawalila stacyjka.
Cena wymiany stacyjki na nowa z robocizna ok 150 zl.
Nie znam sie czy to duzo czy malo, ale wazne, ze bedzie zrobiony skuter:)
Pozdrawiam Cie :)

Witam.
Skuter naprawiony.
Wymieniono:
* stacyjke
* korek wlewu paliwa
* świece i jeszcze cos - ale nie pamietam.

Cena z robocizna 170 zl - wydaje mi sie troszke drogo,
ale wazne, ze Bassa naprawiona i mozna smigac:)

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi co moglo byc zepsute:)
Pozdrawiam :)

Troche Cie w konia zrobili bo nie wiem po co zmieniali świecę i "jeszcze coś - ale nie pamiętam".

Witam ponownie.
Wymieniona czesci, ktore opisalam wyzej.
Bylo ok, a dzisiaj skuter nie chce odpalic.
Pelen bak, akumulator naladowany, a skuter- jakby sie dusil przy odpalaniu.
P O M O C Y :(

Sprawdzałeś czy jest iskra?

Witam karol2636.
A powiedz mi jak to sprawdzić??
Ja sie nie znam.
Jak cos nawala, to ide do sklepu i naprawiaja.

1. Ściągasz fajkę ze świecy.
2. Wykręcasz świecę.
3. Zakładasz ponownie fajkę na świecę.
4. Przykładasz dolną część świecy do czegoś metalowego.
5. Włączasz zapłon.
6. Delikatnie ruszasz kopka (tak jak przy rozpalaniu) i wtedy powinno być widać iskrę pomiędzy elektrodą środkową a boczną.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c3/Spark-plug01.jpeg/220px-Spark-plug01.jpeg
7. Jak widać iskrę to jest dobrze.

Witam.
Dzieki karol2636.
Jutro spróbuje to zrobic:)
Pozdrawiam :)