Romet soft chopper 125 Kupić czy nie ?? POMOCY ??

Witam. Zamierzam kupić sobie motor Romet soft chopper 125.
Słyszałem że Romet robi coraz lepsze motocykle , niech się ktoś wypowie i mi doradzi.

Yyy romet lepsze motocykle ? nie sadze. Jesli chcesz 125 to radze kup sobie cos z seri hondy, z kumplem planujemy za rok isc na prawo jazdy kat. A1 - motocykle do poj.125 ;] I ja planuje kupic Honda NSR badz CBR 125 . To to tak, ale nie romet, daj spokoj. Takie nsrki widzialem za 5k, 6k z 2k2 r. Taka jest moja opinia ;]

Romet składa motocykle z części dostarczanych przez chińską fabrykę Senke, natomiast Soft Chopper jest z innej fabryki i nie trapią go usterki takie jak w Zetkach, Z, i K. Posiada też inny silnik, może nie rozpędza go do dużych prędkości ale jest zrywny i nie wibruje tak jak inne silniki w Rometach.

Nie wiem jak jest z tym własnie modelem rometa ale te zetki to porażka.

I zgadzam się z tym co pisze Kinderinho.

Jeśli nie odpowiada ci nrs czy cbr to może cbf.

Zastanowię sie nad kupnem cbf , ale myśle o tym jak powiedział degename
, że soft chopper jest pozbawiony większości wad.

To jest strona producenta motocykli dla Rometa:

http://www.nanlianmotor.com/cn/en_Big_product.asp?ClassP=102

Nie ma tutaj Soft Choppera. Widać biorą go z innej fabryki która lepiej je wykonuje.

ze tak powiem... Lepiej kupic zarznieta cbf/cbr w cenie 3000zl, czy nowego romka 125ccm3 nie uzywanego przez mlodocianych zajezdzaczy??? Wiadomo, ze 125ccm3 yamahy, czy hondy kupuja mlodzi. ktorzy tylko w palnik chca dac, a to tylko 125ccm3 i zajezdzaja w mgnienu oka takie motorki.

Sam stalem przed dylematem uzywana cbf 125 (kilkuletnia z sporym przebiegiem z niewiadoma przeszloscia [katowana czy nie]) czy nowka rometa 125ccm3, ktorego od poczatku bede tylko i wylacznie ja uzytkowal, co da mi pewnosc, ze bede wiedzial czym jezdze. Zywotnosc takiej jednostki na pewno bedzie taka jak nie dluzsza od zarznietej cbf/cbr itp

Kupilem Soft Coppera i nie zaluje, choc jezdzic nie bardzo jak narazie bo mroooooooooz i snieg, ale i tak 140km udalo sie zrobic od grudnia do konca stycznia :)

Odkopuję i proszę o opinie o tym motocyklu. Bardzo poważnie się nad nim zastanawiam, bo nowy kosztuje raptem 3000 PLN !

Zimą przymierzałem się do niego (cena była poniżej 3000zł). Zaprzyjaźniony sprzedawca wypowiadał same pochlebne opinie o tym pojeździe, porównując do Zetki 125, softchopper wypada lepiej..dokładnie jak pisze degename.
Mnie zapał na zakup softchoppera minął, tym bardziej że wcześniej z chopperów miałem Suzuki Savage 650, więc degradacja byłaby drastyczna. Oglądałem uważnie romka na żywo i jak najbardziej polecam ;)

Chyba się skuszę, będzie czym ćwiczyć ósemki do prawka :)

Soft Chopper zaliczkowany, jak zdam prawko, płacę resztę i wyjeżdżam sprzętem :)

Silnik w Soft chopperze to to samo co zetka 125/90 czy 125/120 czy jeszcze coś innego? Z wyglądu to co innego niż zetka ale czy Romet wprowadzał by inną konstrukcję silnika 125 skoro już ma poczciwe/sprawdzone silniki montowane w zetkach k i z. Zastanawiam się nad kupnem ale ten silnik mnie zniechęca.

tego ci nie powiem czy ten sam czy juz z walkiem wyrowujacym prace silnika ale wiem ze jest bardzo wygodnym i tanim pojazdem
osiagami jak na 125 nie powala ale ...wlasnie ale 100 tys robisz bez problemu , max spid do 95 (szkoda katowac) , najlepsza predkosc to miedzy 60 a 80 ,spalaniem powali nie jednego,nie wiecej jak 2,5 l na setke,wygodne siodlo,pozycja dla wzrostu 175 idealna dla wyzszych troche mniej,prowadzenie stabilne,hamulce ok
jezeli gustowal bym w tego typie pojazdow bralbym bez zastanowienia,co nowe to nowe i na miejscu juz duza baza czesci i serwisow(tyle ze z tym trzeba trafic na solidny)
pozdro