Romet RR 50 vs. Zipp Pro 50 vs. Zipp Pro 50 GT

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem sedesu Toros El Diablo, szczerze mówiąc mogę mówić że trafiłem na dobry egzemplarz + to że o niego dbam nigdy mnie nie zawiódł oprócz małego mankamentu prędkościomierz i licznik kilometrów padł. Ale to nic jadę nim na drugi przegląd już po 2000 tyś. km. zrobią co do nich należy + wymienią mi świece i zrobią ten prędkościomierz z licznikiem i będzie cacy. Do czego zmierzam otóż powiecie że jestem głupi że dam o chińczyka ? Ale dzięki takim drobiazgom cena przy sprzedaży może urosnąć :) nie mówię tu o jakiś kosmicznych kwotach ale lepiej sprzedać za 600 czy 1300 :).Tak więc w skrócie przedstawię wam mój plan i pytania.

1. Mam zamiar przezimować Torosa i sprzedać go na drugi sezon z wiadomych przyczyn, większe ceny.
2. Czy to prawda a jeśli tak że ceny się tak kosmicznie różnią między sprzedażą maszyn w kwietniu, maju, czerwcu a wrzesniu, listopadzie, grudniu ?
3. Powiedzmy w listopadzie / grudniu chce dokonać poważnego zakupu ( na moją kieszeń poważne XD ) i drogą eliminacji wyłoniła się trójka faworytów chciałem po prostu mieć coś co wygląda + biegi , rozkminiałem pierw na kolejnym torosem el clasico lub m50 albo ws50 ale stwierdziłem że warto dołożyć 1,5k i kupić coś porządnego ( na moją kieszeń ) Więc chce poznać wasze zdanie na temat tych trzech maszyn, wasze spostrzeżenia, uwagi, szczegóły... Liczę na was.

Co sądzicie o Romecie RR 50, co o Zipp Pro 50 a co o Zipp Pro 50.

Liczę na sporo postów i dobrą dyskusje. Pozdrawiam Piotr.

Nie wiem czy takie porównania już były, szczerze mam to gdzieś bo każdy odbiera opinie inaczej. Inaczej będę patrzył jak znajdę porównanie w necie kogoś obcego dla kogoś obcego niż kogoś obcego dla mnie.

Mam RR i jeździłem na Zipku kolegi. Moim zdaniem prowadzi się lepiej RR. Zipp fajnie wygląda z daleka z bliska lepiej nie mówić. PRO próbuje udawać prawdziwego ściga a RR wygląda jak CBR 125 i nie jest aż tak przesadny.

Hmm ciekawe z tym prowadzeniem może być prawda bo RR jest smuklejszy taki ma cieńsze opony i mniejsze opory toczenia. Czekam na więcej wypowiedzi. :)

Nikt nie ma nic do powiedzenia w temacie ? ;c

zipp ma silnik 50 cc w 4t który jest za mały na taką masę motoroweru, która wynosi chyba 140 kg.

Ja polecam Rometa RR myślę że nie jest tak przesadzony jak Zipp, ma cieńsze opony czyli minimalnie mniej spali i minimalnie będzie szybciej jechał, no i lżejszy pare kg.

Waży 115 kg to dużo... 32 kilogramy więcej niż mój obecny skuter ja ważę 70, przynajmniej montują w nim smukłe opony z małymi oporami toczenia... nie wiem nie wiem Romet jest za to lżejszy trochę ale tak goło wygląda na tle zippa który waży 115 a zipp 123 spora różnica jak dla takiego silnika chyba ale dla jednej osoby chyba jest ok