Romet rr 50 vs Pro Zipp 50 - wady i zalety/ Warto kupic ?

Witam. Chcialbym sie dowiedziec od was ktory z motorow Romet rr 50 czy Pro Zipp 50 jest lepszy. Nie chce słyszec ze to chinskie gowno bo moji koledzy maja chinskie motory 3 lata i bez zadnej usterki ... . Co do pro zippa 50 jestem przekonany ze to szajs poniewaz natknalem sie z duza krytyka na innych forach i YouTube no i te pekajace plastiki no ale niestety nie znalazlem takich tematow na temat Romet rr 50. No i ta luka w Zippie pomiedzy tak brzydko wyglada. A jakie jest wasze zdanie na temat zippa i rometa ? No i słyszalem ze pod gorke nie podjedzie - romet ? a przeciez maja te same silniki ? .///// ODRAZU MOWIE ZE NIE CHCE TUTAJ TEKSTOW O MARKOWYCH MOTORACH PONIEWAZ SA TO MOTORY DROGIE I ZAZWYCZAJ UZYWANE WIEC NIE WIEM CO W NIM MOZE BYC NIE TAK.

Może przeszukaj forum lub w google ?.Tych tematów było juz z kilka tysięcy.Nie ma dnia aby się nie pojawił taki temat.Skoro sam stwierdziłeś że Zipp to szajas to sam sobie odpowiedziałeś.Romet RR 50 to również szajs ale trochę lepszy.

No właśnie na temat Rometa RR 50 mało jest info a na temat Zippa Pro 50 dosyć sporo wiec chciałem się dopytać.

W silniku za dużych różnicy nie ma, za to Pro... Pro jest strasznie kruche, a RR50 nie dość, że ładny, to jeszcze lepiej wykonany. :P

a co do osiagow ?

To oba mają tak słabe, że nie odczujesz różnicy. Miazga czymś takim jeździć to trzeba być twardzielem.

wrescie jakies rozsadne wypowiedzi :) mam jeszcze jedno pytanie ? to prawda ze Romet RR 50 nie podjedzie pod gorke z 2 osobami ?

Zależy pod jaką górkę. Momentami możesz mieć ciężko.

ale ogolnie da rade podjechac ? Zeby mi nie stanal :)

Radę raczej da, ale będziesz się toczył :D Chyba, że wstawisz tam 125 to co innego :D

Też miałem ten dylemat. Po przejechaniu się dwoma kupiłem RR :) Jeżeli chodzi o moc to dla mnie Rromet wygrywa pod tym względem. Ma cieńsze koła i mniej waży więc ładnie się zbiera. Powiem Ci że kuzyn ma dotartą RR i jak jechałem z nim pod górkę to zwolnił z 70 km/h do ok. 50 :P Więc nie jest źle :P

Rafal34 napisał:

wrescie jakies rozsadne wypowiedzi :) mam jeszcze jedno pytanie ? to prawda ze Romet RR 50 nie podjedzie pod gorke z 2 osobami ?

Sory za spam. Jak każda 4 suwowa 50 zwolni ale jak bd dobrze dotarty ma iść :P A jeżeli RR nie podjedzie to tym bardziej Zipp... Jak już pisałem ma grube oponki i troszkę cieższy jest :P

a najczesciej co pada w Romecie RR 50 ?

Jeszcze nie wiemy bo na tym forum nie słyszy się o samym RR jak i problemach z nim. Na razie nie uwidoczniły się żadne wady fabryczne więc nie pada w nich nic samo z siebie (czy ze słabej jakości części).

Jakosciowo napewno RR50 jest lepszy.... lepsze zegary, ssanie na kierownicy, gorne mocowanie silnika, lepiej zrobiona rama, lusterka na kierownicy itd. zapewne jeszcze sie cos znajdzie. ale i tez cenna o kilka stowek wyzsza.

Hmm a jak myslicie te motory bd produkowane w 2014 roku, a moze ich cena spadnie w 2014 ?

Rafal34 napisał:

Hmm a jak myslicie te motory bd produkowane w 2014 roku, a moze ich cena spadnie w 2014 ?

MOTORY zaczynają się od 125ccm :-) A te motorynki chyba będą tak długo klepane w Chinach, jak długo tacy Polscy frajerzy będą je kupować :-)

Czego niby frajerzy moze do najlepszych te "motorynki" nie naleza ale do najgorszych tez nie.

Jak ktos nie jest zadowolony z tych pojazdow to niech kupi Yamahe TZR, Honde NSR... itp. zaplaci jak za dobre auto i bedzie sie cieszyl jakoscia i tylko jakoscia. (za te pieniadze co 2-3 lata moge sobie kupowac nowe egzemplarze i smiagac)

A wielkościowo to jaki on jest ? mam 170 wzrostu ?