Romet router ws 50 wymiana rozrusznika

Cześć! Mam takie pytanie, jak wymienić rozrusznik w router ws 50 ? Szukałem filmików na ten temat ale nic nie mogłem znaleźć. Może macie jakiś dokładny opis wymiany rozrusznika. Mniej więcej wiem jak to zrobić ale rozrusznik jest połączony z łańcuszkiem
rozrządu, boję się że źle coś złożę i w ogóle go nie odpale.

Odkręcasz lewy dekiel, potem zdejmujesz seger z zębatki na rozruszniku i zdejmujesz ją razem z łańcuszkiem z wałka rozrusznika. I już możesz bezproblemowo wymienić rozrusznik. Proste jak budowa cepa i ciężko jest coś zrobić źle. A jak nie jesteś pewien swoich umiejętności to po każdym kroku rób sobie zdjęcie i później to pomoże ci złożyć wszystko w odwrotnej kolejności. :blush: Ja pierwszy raz jak wymieniałem rozrząd to zdemontowałem wszystko z lewej strony silnika, aby się dostać do łańcuszka rozrządu. To jest tak proste że nie miałem najmniejszych problemów żeby to złożyć do kupy. Najważniejsze jest aby odkładać części do jakiegoś pudełeczka (np. po litrowych lodach) żeby nic nie zginęło. Aha na YouTube wpisz wymiana łańcuszka rozrządu 139FMB - wtedy masz na filmie jak się ściąga łańcuszek rozrusznika.

Faktycznie bardzo łatwo się ściąga rozrusznik. Bo chciałem wymienić rozrusznik na nowy bo nie działał. Ale pomyślałem sobie że ten stary rozbiore i zobaczę jak wygląda w środku. Okazało się że jest pełno brudu, umyłem wszystko benzyną ekstrakcyjną i przeleciałem papierem ściernym. Złożyłem go i się okazało że chodzi jak nowy. Dobrze że nie kupiłem nowego

I super, pierwsza udana samodzielna naprawa powinna zachęcić Cię do kolejnych wyzwań w przyszłości. Gratuluję sukcesu i życzę kolejnych udanych napraw - oczywiście jak najrzadszych. :wink:

Dzięki :smiling_face: