Romet router ws 50 czy simson s51

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #120585
    evekapi112
    Użytkownik
    • 3
    • 13Postów:

    siema, mam problem a mianowicie nie wiem co wybrać. Waham się pomiędzy simsonem a routerem. wiadomo że router to chińczyk a simson nie, no ale router nowy a simsony juz troche lat mają. Jakie jest wasze zdanie? Co byście polecili, który będzie lepiej szedł i mniej palił?

    #120594
    matol1798
    Użytkownik
    • 27
    • 750Postów:

    Lepiej będzie szedł Router. Palił też będzie mniej. Ja bym brał Routera na twoim miejscu. Co nowy to nowy 🙂 Poza tym są raczej mało awaryjne. Trzeba tylko o niego dbać.

    #120601
    evekapi112
    Użytkownik
    • 3
    • 13Postów:

    Po za tym Router wygląda też lepiej. Przypomina 125 🙂 A opłaca się kupić używanego z np tysiącem km przebiegu? Nie chcę mi się docierać :/ Wiadomo, ze gdybym ja docierał to bym go dobrze dotarł, żeby jak najdłużej służył no ale.

    #120602
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Zdecydowanie Router. Napiszę Ci wszystkie plusy i minusy:

    Router:
    + nowy
    + doskonały silnik 139FMB
    + bezawaryjny, możesz pojechać 100km od domu i wiesz że wrócisz
    + rozrusznik
    + mnóstwo części fabrycznych jak i tuningowych w śmiesznie niskich cenach
    + bardzo niskie spalanie – można zejść sporo poniżej 2 litrów na setkę
    + bardzo ładny dźwięk jak na jednocylindrową pięćdziesiątke
    + hamulec tarczowy z przodu
    + dobre światła
    + sekwencyjna skrzynia biegów, nie trzeba szukać biegów
    + cena jak na to że to nowy sprzęt

    – jedyne to że chiński

    Simson:
    + klasyk, w idealnym stanie wzbudza zainteresowanie
    + mocny silnik

    – wiek
    – cena, jak na wiek sprzętu jest wyjęta z kosmosu
    – dwusuw, co za tym idzie spore spalanie i niezbyt przyjemny dźwięk
    – drogie i trudno dostępne części dobrej jakości
    – tylko hamulce bębnowe
    – słabe światła w wersji 6V – w 12 chyba też
    – awaryjny, jak coś się sypnie to sporo pracy z naprawą
    – niezbyt pewny na długie trasy – zapłon platynkowy
    – brak rozrusznika

    Tak więc wszystko przemawia za Routerem, ja na tym silniku pokonałem już ponad 18000km i występowały jedynie drobne usterki. Z 1000km opłaca się kupić – ten silnik dopiero od tego przebiegu zaczyna pracować jak należy. Chociaż jak sam dotrzesz to wiesz jak to robiłeś – przy kupnym nigdy nic nie wiadomo.

    #120603
    evekapi112
    Użytkownik
    • 3
    • 13Postów:

    I o takie odpowiedzi chodzi, dziękuje 🙂
    Myślałem na początku o skuterze, ale zrezygnowałem, gdyż nie ma żadnej frajdy nawet z jazdy bo aby hamulec i gaz. A tak jest manualna skrzynia, więc mniej pali i przygotowywuje nas do jazdy na czymś większym 🙂

    #120608
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

    Ja bym wolał skuter,wachlujesz tymi biegami co chwila,sam widzę po Madim który ma tego Routera,ja tylko gaz odkręcam,nóżki odpoczywają,a on do 40km/h że trzy razy musi bieg zmienić,to nie jest przyjemność tylko męczarnia.

    #120609
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Co kto woli. Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki 🙂

    Powiem tylko, że na motorower nie zabrałbym mebli z Ikei ani 2500 sztuk listów ale z kolei silnik na biegu można przeciągnąć albo wcześniej wrzucić wyższy.

    #121215
    hidden
    Użytkownik
    • 1
    • 36Postów:

    Warto kupić używany o ile jest sporo tańszy (powiedźmy 500zł tańszy od nówki przy 2 tysiącach przebiegu), byle tylko był zalewany dobrym olejem na czas ;).

    #150001
    nOx94pl
    Użytkownik
    • 0
    • 4Postów:

    O matko jak można porównać Routera ws50 do Simsona s51 . Weź chłopie nie pisz skoro nie jesteś posiadaczem Simsona jak Ja .

    Twoje wypowiedzi na temat simsona są tak samo śmieszne jak Ty Michalk001 .
    Im starszy tym lepszy , cena mówi o jakości pojazdu , części oryginalne może i droższe ale nie zrobione z ryżu … hamulce bębnowe są bardzo dobre , słabe światłą w 6,12 v ??? świecą normalnie . Silnik simsona jest łatwy w obsłudze i prosty do naprawy nie potrzeba osób trzecich do tego .
    Na długie trasy znakomity , oczywiście zapasowa świeca klucz i bezpiecznik w razie czego . Zapłon platynkowy jest dobry jak nie piłujesz maszyny to Ci starczy że łohoho po za tym jest też elektroniczny . Po co komu rozrusznik dodatkowe wydatki jak się zepsuje … no chyba że ktoś nie potrafi z kopniaka albo go nie ma 🙂 .
    Spalanie w simsonie dobrze wyregulowanym zapłon , gaźnik 2,5 L / 100 km , dźwięk Simsona jest lepszy niż tej kosiarki 4t Routera …
    Silniki 2t 50 ccm są silniejsze niż 4t 50ccm
    Zresztą Simson na swoje lata jest zrywniejszy i szybszy niż te nowe kosiarki …
    Za nic nie wymienił bym Simsona na Routera , nawet z dopłatą nie wiadomo jaką .
    I jeszcze jedno Niemcy nie robili i nie robią gówien .
    Za błędy przepraszam i pozdrawiam .

    #150003
    DamianRysiekSr
    Użytkownik
    • 10
    • 323Postów:

    To fakt, kiedyś robili coś co miało wytrzymać lata. Czasy się zmieniły, zaczęto stosować tańsze materiały… Byle tylko generować zysk, sprzedać byle co po możliwie najwyższej cenie, potem zachęcać do kupna kolejnego ‘bubla’. Ostatnio powiedziałem “NIE” tanim plastikom, imitacją tego czym coś nie jest i nie będzie. Po prostu kupiłem najzwyklejszego p r a w d z i w e g o R O M E T A (1989r.)
    W stanie do remontu. Aktualnie już jestem na półmetku, zostało mi jeszcze tylko spasowanie silnika 😉 Jego historię i zdjęcia wrzucę już wkrótce! Obyście się nie zdziwili, ile tych starych ‘romków’ i simsonów przeżyje te wszystkie inne ‘chińczyki’…

    #150067
    nOx94pl
    Użytkownik
    • 0
    • 4Postów:

    Czekam na zdjęcia ^^ , Twój Romecik jest tego samego rocznika co mój simsonek 😀 , oj te klasyki przeżyły i przeżyją jeszcze nie jedno . Frajda z jazdy na tych maszynach jest o wiele lepsza niż na tych plastikach xD zresztą na ulicach budzi się ogromne zainteresowanie nie to co kosiarki 😀 One mogą jedynie wykosić 😀 . Twój romek ilu biegowy 2 ,3 ? i tak i tak szacun posiadania . LwG !

    #150077
    DamianRysiekSr
    Użytkownik
    • 10
    • 323Postów:

    2 biegowy 🙂 Jutro muszę zabrać się za silnik, rozpołowić go, bo jak się okazało dałem o 2 podkładki za dużo (na wale) i to jest najtrudniejsza robota, czasochłonna i żmudna. No ale wiadomo, że trochę czasu trzeba na to poświęcić 🙂 Póki co wrzucam jego zdjęcie, na którym jest w takim stanie, w jakim był w dniu zakupu…

    Uploaded with ImageShack.us

    Nie załamywać się. Na złomie na pewno nie zgnije!

    #150098
    nOx94pl
    Użytkownik
    • 0
    • 4Postów:

    Bynajmniej nie będziesz się nudził i to jeszcze przez jakichś czas xD bo jest co robić widzę 😀 , ja jedynie co to myję swojego bzyka bo czekam aż uzbieram więcej pieniędzy żeby zacząć coś robić z wyglądem 😛

    Pochwale się swoim Simkiem s51 ( Ten zielony ) Sr 50 kumpla xD

    #150105
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Od kiedy simson jest szybszy od ws50?.
    Mój kolega ma ws50 i dwóch simsony po remoncie (60ccm) na starcie owszem lepszy lecz na vmax simki 65km a router realne 70. A niewiem jakim cudem 2.5l simek pali?
    moim kolegom pali około 3.25l a pojemność troszke większa.Ale z drugiej strony ws nie wytrzyma tyle co simek.

    #150106
    DamianRysiekSr
    Użytkownik
    • 10
    • 323Postów:

    Sr’ka ładnie odpicowana. To mi się podoba, zrobić coś tak, żeby było nowocześnie, ale zachować dawny charakter maszyny. S 51 też bardzo ładny. Widać, że sprzęty zadbane i do inwestowane. Mam nadzieję, że i ja będę mógł się pochwalić takim zdjęciem z moim Kadetem 🙂

    #150107
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:
    #150108
    nOx94pl
    Użytkownik
    • 0
    • 4Postów:

    No mój simson leci z gpsem 70 km/hrówne i ani drgnie niżej lub wyżej , Cylinder mam DDr’a nominał no mi pali 2,5 L / 100 jakbym dał gaźnik Bing 17 pewnie bym zszedł do 2,0-2,2 ale co tam BVF 16n3-4 też dobry 😉 Ja tam do routera nic nie mam zbytnio ale wiem że Simson się o wiele lepiej zbiera i jest mocniejszy , co do wytrzymałości to jest zasada jak dbasz tak masz 😉
    Mają 60 ccm i lecą im tylko 65 ??? pozdro … to chyba te cylindry zrobione z łyżek xD

    No jak odpicujesz Kadecika to mi go pokaż 😛 bo kurna no świetna stara maszyna !!!

    #150112
    Caldir
    Użytkownik
    • 3
    • 98Postów:

    http://william350.w.interia.pl/mazurysimsonem1.html co do podróży

    simson jest to prosta w budowie i obsłudze maszyna
    rozrząd tłokowy tyle bez zaworów łańcuchów itp bez rozrusznika akumulatora nie ma co się zepsuć trzeba czasem wymienić wyregulować gaźnik zapłon każdy ci go naprawi

    poza tym tak pomyśleć podjeżdżasz pod centrum i widzisz 10 chinoli parkujesz swojego young timera inszego i parzysz jak ludzie na niego parzą i podziwiają bo jest to coś Hymmmmm to tak jakbyś wypatrzył wyremontowaną syrenkę alba dużego fiata

    i to nie jest dla każdego to trochę tak jakby porównywać sens kupienia nowej taty a starego bmw albo się to kocha albo nie

    #150114
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    przyspieszenie mają bardzo dobre a prędkość niewiem czemu taka mała . Kolega mówi że jak dojdzie do 65 to przerywa…..

    #150137
    karol2636
    Użytkownik
    • 7
    • 41Postów:

    michal98 napisał:

    Od kiedy simson jest szybszy od ws50?.
    Mój kolega ma ws50 i dwóch simsony po remoncie (60ccm) na starcie owszem lepszy lecz na vmax simki 65km a router realne 70. A niewiem jakim cudem 2.5l simek pali?
    moim kolegom pali około 3.25l a pojemność troszke większa.Ale z drugiej strony ws nie wytrzyma tyle co simek.

    Moim zdaniem Simson na 100% może palić 2,5 l, bo ja moją MZ ETZ 150 zszedłem do 2,5 l.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button