Romet Router Sport 50 4T – olej silnikowy.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #170472
    PL PL
    Użytkownik
    • 1
    • 1Postów:

    Moje pytanie odnosi się o wymianę oleju. Czy mogę wlać taki olej silnikowy do skutera 4t ze skrzynią automatyczną? Link: https://imageshack.com/i/n6d3uiaj

    #170486
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Trochę za dobry ten olej. Klasa SG dla skuterka to maks.

    #170490
    ZOW
    Uczestnik
    • 0
    • 195Postów:

    Ryszardzie, a gdzie Ty jeszcze coś ze specyfikacji SG znajdziesz?
    *
    Nawet… Lotos Gas 15W40 jest z tym już oczko wyżej niż kiedyś (kiedyś SJ, obecnie SL), a są też i tacy, co twierdzą, że LPG skutecznie niszczy silniki. Ignoranci. CNG sobie może zafundujcie za gruby szmalec, albo… wodorowe ogniwa paliwowe. ;D
    *
    Młody, możesz lać, będziesz na tym jeździł, byle to nie było coś, co sobie wyleżakowało gdzieś tam z 15 lat (na stryszku czy jakoś inaczej).
    A jak zmienisz pojemność silnika, to dyszę główną paliwa też zmień, bo potem jeszcze powiesz, że to przez olej. Zawsze wszystko jest przez olej.
    A już myślałem, że to wszystko, to przez ropę jest i przez gaz ziemny nawet. Widocznie, źle myślałem. PN.
    *
    Olej, to trzeba też i w głowie mieć, bo wszędzie nas dzisiaj ewidentnie skubią (albo przynajmniej próbują) i trzeba za tym wszystkim nadążać i się nie dać. Zasadniczo. 😉
    *
    A taty (wujka, stryjka, kuzyna) nie masz, że się tutaj o to obcych pytasz? Hmm? I ktoś coś tutaj napisze i tak zaraz zrobisz? Fajnie.

    #170572
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Ech, Boże, mówię. Nie sądze, że używanie tego oleju może poszkodzić ale ze lepiej nadawałby się gorszy. Mój 2T na orlenowskim-dziadowskim śmiga lepiej niż na kastrolu pałerze łanie rejsingu za 40 zł za litr. Zależy co silnik lubi. To jak z facetemi – jedni wola grube i cycate, a inni chude itd.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button