Romet retro 7 125 Pomocy!!!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Romet retro 7 125 Pomocy!!!

Ten temat zawiera 25 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Michał Szurgociński 9 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 26 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Michał Szurgociński
    Użytkownik

Witam. Zakupiłem nowego Rometa retro 7 125cc. Zwracam się z prośbą o pomoc. Mianowicie chodzi mi o przyspieszenie i V-max. Czy jest to możliwe że mój skuter jest poblokowany? Czy jest to możliwe że 125 nie chce pojechać więcej niż 74km/h? Może są jakieś blokady? Ludzie pomóżcie bo w trasie nie mogę nawet do 90 się rozbjać. Co mam robić? Lać mocniejsze paliwo?

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Jaki przebieg? Dotarty? Prawidłowo docierałeś? Grzeje się?
    125-ki nie są blokowane. Wyżej oktanowe paliwo nic Ci nie pomoże, a może pogorszyć sytuację. Prawdopodobnie mogłaby pomóc regulacja gaźnika. Pamiętaj jednak, że ten silnik jest generalnie słaby…
    Ten skuter ma przede wszystkim oryginalnie wyglądać, a nie być królem szosy… :(((

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Przy okazji sprawdź GPSem, czy licznik nie łże dla odmiany w dół… czyli nie zaniża prędkości, żebyś się na jakąś minę nie władował 🙂

Michał Szurgociński
    Użytkownik

Dziękuje za odpowiedź. Skuter ma przejechane 105km i staram się jeździć delikatnie. codziennie jadę ok 10 km trasą plus 6 w zakorkowanym mieście. O ile przyśpieszenie jest ok o tyle jechanie 74 na trasie to skandal. Powiedzcie proszę co zrobić? Czytałem i oglądałem filmiki jak rozblokować skuter. Udało mi się wyjąć gumę z filtra powietrza ale to nic nie dało. Szukałem śrubki pod dekielkiem w gazniku, ale znalazłem tylko długą spreżynęi nie wiedziałem co z nią zrobić… Doradzcie coś proszę

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Ale on nie jest zablokowany… Ma niekompletne 7 kucyków i prędkość max. podaną przez producenta 80km/h. Demonem prędkości nie będzie.
    Najpierw go spokojnie (bez takiego katowania na maksymalnych prędkościach) podocieraj. Jak zakończysz po 1000km zobaczysz, czy się trochę rozruszał i osiąga te 80 km/h, czy nie. Jak nie, możesz zacząć kombinować z wariatorem, ale pomału, a nie tak ze sklepu na ekspresówkę 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak mój superjunak był zestrojony i shamowany na równe 7KM (NA KOŁACH – wiec na silniku ciut więcej) to przy masie 104kg +Mła rozpędzał się do 85-88km/h.
    Tutaj są dane od 6,36KM do 7KM i brak info o masie ale stówka to lekką ręką. Ludziki użytkujacy piszą że w trase się nie nadaje bo jedzie max 86km/h wg GPS i to tylko u nielicznych.
    Wiec po prostu – on tak ma.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Michał Szurgociński
    Użytkownik

Ludzie. Jakaś masakra. Nalałem mu 98. Dziś jadę jak zwykle po swojej trasie i nagle poczułem szarpnięcie i jeździ jak 50cc. V- max spadła do 45 km/h a przyśpieszenie jak w Ikarusie z kompletem pasażerów. Co tym razem??? Coś się rozwaliło? skuter ma przejechane 186km

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Że zacytuję Druida: ^Wyżej oktanowe paliwo nic Ci nie pomoże, a może pogorszyć sytuację.^ Może faktycznie potrzebna jest regulacja gaźnika, tylko może nie na 98? Zlej to, zalej 95, trochę pojeździj, zobacz, czy wróci do normy. Przy 300km pewnie masz przegląd gwarancyjny, poproś wtedy o regulację gaźnika

Michał Szurgociński
    Użytkownik

Dziękuję za pomoc. W poniedziałek oddaje do serwisu. Zobaczę co mu dolega. Mam nadzieje że nie przegrzałem silnika… Nie wiem czy gwarancja to obejmuje

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Kurde. Wychodzi że ja jestem jakiś mega pobłażliwy dla mojej maszynki… Obecnie 380km na liczniku w 4 dni. Pierwsze 200km to prędkości 40/50km/h. Po 200stu zacząłem dochodzić do 60ciu. Dziś, po przeglądzie dopiero jakieś 80 na chwilę… Wszystko z obawy o silnik. Kolega ostro dociera swojego Rometa.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

No właśnie…

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, a tutaj 105km przebiegu i już maxa potestował. Mogło się zle skonczyc

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Piterkowiec
    Piterkowiec
    Użytkownik

Michał, co do osiągów Retro 7 125, to raczej wszystko jest ok.
    Vmax na dotarciu równe 74km/h jest dobrym wynikiem.

Natomiast Romet Retro 7 jak też Junak Vintage 125 mają dosyć słabe silniki ( 6,5KM) więc raczej nie pojedziesz nimi więcej niż 85 km/h po dotarciu. Chyba że jesteś bardzo szczupłym facetem.
    Dla porównania , ja jeżdżę Sym Fiddle II 125s o mocy 8,8KM i mój Vmax wynosi 95km/h – po dotarciu ( moja waga ok. 105kg).
    A zresztą takimi sprzętami to jazda z prędkościami powyżej 75 jest już mało przyjemna (bez szyby).

I nie tankuj benzyny 98 – nie ma najmniejszego sensu, nic nie pomoże a może spierniczyć silnik.
    A co do usterki , to jedz do serwisu jak masz na gwarancji, bo przyczyn może być masa.

pozdrawiam Piterkowiec
    Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Ja tu widzę dwie nieprawidłowości. Zły dobór sprzętu do oczekiwań i niewłaściwe, a tak naprawdę brak docierania silnika. Mam skuter z silnikiem GY6 125 i po przebiegu 500 km przy chwilowym odkręcaniu na max, licznik wykazał 80 km/h, ale już po przebiegu 1500 km v-max licznikowe na prostej drodze dochodzi do 90 km/h. Realna prędkość zapewne 85 km/h, i właśnie taka widnieje w danych technicznych tego skutera. Przy nowym silniku najważniejsze jest pierwsze 500 km, i wtedy lepiej stosować dziadkowy styl jazdy. Poza tym, jeżeli v-max danego sprzętu wynosi np. 80, to nie oznacza to, ze zdrowo jest bez przerwy ciskać z taką prędkością. Tym bardziej w przypadku typowych chinoli chłodzonych powietrzem.

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

O tym samym mówimy koledze od początku…

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 26 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie