Romet Ogar Caffe 50 na pierwszy raz?

Witam. Dopiero zaczynam przygodę z jednośladami choć podstawy mam już nabyte. Szukam czegoś dla siebie jako pierwszy motorower. Chciałem się zapytać czy według was Romet Ogar Caffe 50 jest godnyuwagi dla początkującego jako pierwsza maszynka i czy ogólnie polecacie ten model. Tak, nie i dlaczego?

Gdybym miał kupować chiński motorower za 4 tys. w tej stylistyce co Ogar Caffe to chyba raczej wybrałbym Junak'a 901 F. Wygląda solidniej od Rometa, ma trochę mocniejszy silnik i ma obrotościomierz co przy tej klasie nie jest standardem. Generalnie to tak czy siak trzeba się przejechać i jednym i drugim - to najlepsza metoda "dopasowania"

obrotomierz a nie obrotościomierz.

Silnik jest ten sam co w junaku ani mocniejszy ni słabszy kwestia gustu,ogar to klasyk a junak naked.Wady za 4tyś cudu ne oczekuj od żadnego w tej cenie,mi się ogar podoba.

paci napisał:

Silnik jest ten sam co w junaku ani mocniejszy ni słabszy kwestia gustu,ogar to klasyk a junak naked.Wady za 4tyś cudu ne oczekuj od żadnego w tej cenie,mi się ogar podoba.

Wiadomo ze chinol i tani sprzęt. Jeśli chodzi i to "cudu nie oczekuj" to przed jakimi wyzwaniami trzeba sie przygotować? Słyszałem ze np śrubki trzeba samemu dokrecić a tak to super elegancko. Inni mówią, ze po krótkim czasie wrecz od razu warto wymienić opony bo są beznadziejne. Jak myślicie?

Tak jak napisałeś.

Opony są beznadziejne jak chcesz pojeździć szybciej niż te 45km/h. Śrubki czasem warto dokręcać bo za finalny stan tych jednośladów wbrew pozorom nie odpowiada chinol tylko nasi rodzimi składacze (składający je po wypakowaniu z kontenerów) a to czasem ludzie z przypadku albo idący na ilość.
Warto je brać bezpośrednio od importera a nie z "autoryzowanego salonu" albo z salonu ale takiego o bardzo dobrej opinii.
Oprócz tego wyłazi z nich czasem to że przy ich produkcji oszczędzono- słabo osłonięta elektryka przed deszczem i kurzem, złączki elektryczne "gubiące" styk... itd. Właśnie nie tyle silniki w nich padają co osprzęt bywa upierdliwy.
Do tego niektóre elementy są zbyt słabe lub wykonane ze złego materiału a inne z kolei zamiast być z cienkiej blachy czy alu są krową stalową co waży 5 ton - widocznie tak było taniej.