Romet nie Odpala.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #631840
    swdr
    Uczestnik
    • 7
    • 32Postów:

    Witam.Mam Rometa z Silnikiem PREDOM DEZAMET 023.Rozwaliłem Kopniaka i próbowałem odpalić z popychu, nie Odpala.Co może być Przyczyną?Świecę sprawdzałem, paliwo jest.

    #631842
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    świece sprawdziłeś – czyli co sprawdzies?

    #631843
    swdr
    Uczestnik
    • 7
    • 32Postów:

    Czy nie jest zalana.Iskry nie mam jak sprawdzić bo ten kopniak jest rozwalony.

    #631844
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    wiec napraw kopniak i sprawdzaj dalej.

    #631845
    swdr
    Uczestnik
    • 7
    • 32Postów:

    A w tych Silnikach 023 to żeby dostać się do Mechanizmu Kopniaka to trzeba Silnik rozpołowić, nie mylę się?

    #631846
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Ewentualnie może tylko sprężyna spadła z lewej strony silnika. Musisz zdjąć lewy dekiel i sprawdzić. Te silniczki są bardzo proste – rozebranie go, naprawa i ponowne złożenie to kwestia od 3 do 5 godzin.

    #631849
    swdr
    Uczestnik
    • 7
    • 32Postów:

    Zdjąłem lewy dekiel.Nie wiem tylko o którą sprężynę chodzi :/
    Kopniak luźno chodzi ale wraca.

    Jeszcze mam pytanie jak zdjąć łańcuch bo chcę Silnik wyjąć..

    #631852
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Łańcuch jak ma spinkę to go po prostu rozpinasz i zdejmujesz. Jeżeli jej nie ma to pod lewym deklem za kołem magnesowym jest zmieniacz biegów. Musisz go odkręcić od silnika i wtedy masz dojście do zębatki którą zdejmujesz razem z łańcuchem. Jeżeli kopniak luźno chodzi, ale wraca to może sprzęgło nie łapie? Jak próbujesz z popychu to silnik się kręci? Jeżeli tak to sprzęgło ok – czyli musisz rozpołowić. Kup nowe uszczelki do silnika, rozbierz go, złóż na nowych uszczelkach ponownie. Jak kopniak będzie już działać to sprawdź czy ma iskrę. Ustaw zapłon, sprawdź cewkę zapłonową, platynki przerywacza ustaw na 0,35mm, wyprzedzenie zapłonu 3mm przed GMP (Górnym martwym punktem tłoka). Wtedy jak gaźnik w porządku to odpali od strzała. A skoro dopiero zaczynasz swoją przygodę z tymi sprzętami to na Allegro kup książkę “Obsługa i naprawa motorowerów Romet”. Tam masz wszystko opisane krok po kroku i z nią nauczysz się wszystkiego. Książkę kupisz już za 40zł z wysyłką.

    #631856
    swdr
    Uczestnik
    • 7
    • 32Postów:

    Już rozpiąłem łańcuch.Ciężko mi powiedzieć czy jak z popychu próbowałem to Silnik się kręcił, w trakcie pchania na 1 cały czas był odgłos chrupania.Książkę na pewno kupię.

    #631865
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Możesz mieć posypane zęby w skrzyni biegów – rozbierz silnik i sprawdź co jest uszkodzone. Silnik jest prosty i łatwo go ogarnąć nawet gdy się jeszcze uczysz. Daj znać co było przyczyną i naprawiaj.

    #633654
    swdr
    Uczestnik
    • 7
    • 32Postów:

    Rozpołowiłem Silnik, więc wracam do dyskusji.Gdzie szukać przyczyny tego, że kopniak nie pracuje?Jak sprawdzić czy sprzęgło łapie czy nie?Na wale startera powinien być półksiężyc? Jak tak to u Mnie nie ma.

    #633659
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    Sugeruje pogrzebać chwile w necie, znaleźć rysunek złożeniowy tego silnika i sobie to zobaczyć.
    Zamiast zakładać już chyba 5 temat o silniku 023. Widzisz że to archaik, że odzew jest zasadniczo zerowy a mnożysz te wątki masakrycznie.

    #633660
    swdr
    Uczestnik
    • 7
    • 32Postów:

    Są dwa wątki o tym że kopniak jest uszkodzony, reszta to o Ramie i czyszczeniu.Mam schemat Silnika ale sam schemat nie wystarczy do diagnozy.To jest mój pierwszy Motor, więc nie mam zbyt dużej wiedzy, a filmiku przydatnego dla mnie jeszcze nie znalazłem..

    #633664
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Tam nie ma półksiężyca. Jest tam taki frez pod kątem, i na nim porusza się część która zazębia taką małą zębatkę, a ona z kolei poprzez skrzynię biegów uruchamia silnik. Powinna być tam też część wykonana z czegoś na podobieństwo druta i to musi być w specjalnym zagłębieniu, bez tego nie zadziała kopniak gdyż nie będzie załączać. Jak sam widzisz pomimo tego że zjadłem zęby na tym silniku i znam go na wylot to nie da się tego wytłumaczyć tak żeby to łatwo zrozumieć. Musisz obejrzeć każdą część i poszukać uszkodzeń – może zęby są uszkodzone i przeskakuje? Jak wszystko obejrzysz na rozpołowionym silniku to załapiesz jak to działa i jak to złożyć. Poszukaj filmu na Youtube o składaniu silnika 023, może jak zobaczysz na filmie jak to działa to ogarniesz temat.

    #633666
    swdr
    Uczestnik
    • 7
    • 32Postów:

    Dzięki.Nie mam wyjścia, jak chcę jeździć to muszę naprawić Silnik.Nikt za Mnie tego nie zrobi.Mam Playlistę z rozpoławiania i społawiania Silnika.

    #633678
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12
    • 1 646Postów:

    Jak będziesz rozbierał silnik to najlepiej rób zdjęcia każdej części przed i po demontażu. Później będzie ci łatwiej to złożyć. Ale tak jak mówiłem – silnik jest banalnie prosty i powinieneś sobie z nim poradzić.

    #633679
    swdr
    Uczestnik
    • 7
    • 32Postów:

    Silnik już jest rozpołowiony 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button