romet maxi skuter 125

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #299307
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    mam pytanie bo już dyskutowałem na forum ale dopiero dzisiaj dostałem sie do wariatora i mam pytanie czy na tulejce ma być luz ??? chodzi o wariator bo zdziwiło mnie to że tuleja jest porysowana i ma lekkie luzy ,

    #299313
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Warrio ma sie poruszać płynnie po tulejce ale gibać się na niej i luzu wyczuwalnego być nie może bo będzie się ‘przekaszał’ klinował,blokował[ch.j jak zwał tak zwał] zacinać sie może.

    #299344
    Rysio_Misio
    Uczestnik
    • 0
    • 492Postów:

    Jak HANS coś napisze, to każdy… Bruner, zaraz z tym wymięka. 😉
    *
    Hansie, a masz tam stalową czy mosiężną… TULEJĘ?
    Stalowa, nigdzie sama nie lata. 😉

    #299351
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    Rysio nie bądź taki dokładny, jest stalowa i ma luzy, ale już wiem, paci napisał szczegółowo, dobra chłopaki już więcej do was nie napisze bo widzę że to problem dla was, wiem na tyle że muszę kupić nowy warto narka i dzięki za poświęcenie czasu na moje odpowiedzi

    #299353
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Nie bądź Gocha i nie wal focha:D
    zmień wario i napisz czy pomogło.

    #299366
    Rysio_Misio
    Uczestnik
    • 0
    • 492Postów:

    Januszu, tutaj masz manuala serwisowego do dużego GY6 (książka w postaci pliku pdf: 3,8 MB):
    ^
    http://www.firenzee.com/gy6/150%20engine%20service%20manual.pdf
    *
    Są tam podane dokładne wartości (również granicznego zużycia poszczególnych elementów). Suwmiarka w łapkę i sobie to sprawdzasz.
    Jak poskładać dokładnie… ^tryby rozruchu z kopniaka^, też tam jest całkiem ładnie pokazane, bo też z tym różnie bywa.
    *
    Jak nie żartujemy, to nie żartujemy. Idź i napraw to tak jak fabryka przykazała. I tyle ode mnie. Dzięki za uwagę, szerokości.

    #299371
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    Rysiu dzięki za książke ale jeszcze jak bym znał angielski to by było OK no ale jakoś sobie dam rade , a co do wariatora to mam trzy na uwadze jeden za 77 zł jakiś stuningowany ze sprężynkami rolki 8 gr , drugi podobny ale nie stuningowany za 66 zł rolki 8 gr i trzeci za 33 zł jakiś zwykły i niewiadomo jakie rolki bo nie piszą , a może macie lepszą propozycje co kupić , albo jakiej firmy ???

    #299373
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=pd&string=ATV+125+GY6+&search_scope=category-19049&bmatch=base-relevance-aut-1-2-0310
    Jeden z tych po 59 powinien styknąć tylko jak jest waga rolek to musisz sobie na starych sprzwdzić.

    #299374
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:
    #299375
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    paci dzięki za linka pooglądam co mi posłałeś bo nie wiem jaką gramature mają moje rolki

    #299378
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Ja to sie pakuje do spożywczego na wagę ważę wszystkie i dzielę,już troche kobitka ma mnie dość,ale co zrobisz nic Pan nie zrobisz:D
    Pamiętaj żeby porównać wymiary ze swoim wario.

    #299379
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    też dobre haaaa chyba tak zrobie

    #299380
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    najpierw chce zabrać te wario i zanieść do serwisu , gdzie jak podejżewałem że to napęd facet twierdził że za mało przejechane że to nie napęd tylko gażnik , i zapytam się go czy to jest dobre

    #299386
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    I myślisz że się przyzna do błędu?wątpię,pójdzie w zaparte.

    #299387
    Dziadek_z_Kielc
    Uczestnik
    • 0
    • 177Postów:

    GY6 125 cm3 popylają na 12,8 grama, chyba, że w gaźniku siedzi dysza, minimum #108, to wówczas ma to nieco więcej pary i pakują tam już 14 gram.
    A całe 14 gram ma każda 150-tka z GY6. Tak to wygląda.
    Tuningowy wariator jest do podkręcanego silnika (150…158 cm3) i tam jakiś czas to żyje, ale nie z 8-mio gramowymi rolkami, bo to prawie nie jedzie. :/
    Do zwykłej 125-tki GY6 wystarczy seria z rolkami jak wyżej.
    Ten za 30 i ten za 130 zeta, to jest to samo, bo ludzie z Rometa muszą z czegoś żyć, a widać, że chcą z tego dobrze żyć.
    Człowiek musi zatem myśleć, żeby się nie dać wydoić z mamony.
    Jeżeli wał korbowy nie ma bicia osiowego i przez to nie roznosi wariatora (wskazywane tutaj wyżej luzy na tulei), to po co kombinować? Najtańsza seria styknie, a nawet i sam nowy kosz.
    Stalową tuleję nie tak łatwo jest zryć na wiór, a jeszcze jak tam jest co nieco potłuszczone z głową.

    Jak to mówią: ^Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.^
    Grzebaj pan, aż do skutku. ;D

    #299388
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    racja Dziadek za 33 styka

    #299391
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    paci musze niestety wybrać z tych co ci podałem bo te co podałeś to mają krótką tuleje ja potrzebuje tuleje 51mm, no i dziadkowi też dziękuje za rade ale tak myśle kupić ten bez tuningu za 64 zł

    #299393
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    ten za 33 za mały ma kosz ja potrzebuje kosz 115 mm tuleja dł.51mm

    #299395
    Dziadek_z_Kielc
    Uczestnik
    • 0
    • 177Postów:

    Ale po obrazkach i po opisach, to chyba widzisz, że to są bardzo podobne zdjęcia… tego samego produktu. Tak czy nie?
    ^
    Tuleja ma mieć… 51,5 mm bez względu na zastosowany tam wariator i tarczę zewnętrzną. :/
    Tuleja 51 mm ma rację bytu w quadach (krótsza pokrywa napędu CVT, więc pasek napędu nie trze o obudowę).
    Ewentualnie w zespół… z wyświechtanym już paskiem, czyli ^grubo^ poniżej wartości 20 milimetrów.
    Quady z dużym GY6 popylają na paskach… 19,2 mm i tam tuleja 51 mm ma sensowne zastosowanie. Tak czy nie?

    #299399
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Janusz Kloc napisał:

    paci musze niestety wybrać z tych co ci podałem bo te co podałeś to mają krótką tuleje ja potrzebuje tuleje 51mm, no i dziadkowi też dziękuje za rade ale tak myśle kupić ten bez tuningu za 64 zł

    Kup jaki uważasz z tym że dziadek z tym silnikiem robił już wszystko [tunigi itp] ma go w jednym palcu i śni mu się po nocach więc raczej bym posłuchal

    #299408
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 4 665Postów:

    A przepłacać nie lubi, woli przepić 🙂

    #299411
    Rysio_Misio
    Uczestnik
    • 0
    • 492Postów:

    Każdy robi TO co lubi, a jak NIC nie lubi, to i NIC nie robi. ;P
    ^
    Średnica 108 czy 115 mm ma tutaj małe znaczenie, bo w skuterze małe są szanse, żeby pasek szalał na krawędzi wariatora. 108 mm jest tutaj akurat, bo większego obwodu i tak nie wykorzystasz. Czarny marker na wario ZAWSZE całą prawdę ci powie. Tak czy nie? 😉

    #299413
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 4 665Postów:

    Prawdę mówiąc, to i ja bym się napił… Spadam stąd, nie śmiecę więcej.

    #299414
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Ty nie pij bo za maly do wódki jesteś:D

    #299420
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    no to już nie wiem tak żescie mi namieszali że chyba też sie napije haaaaa , to wnioskuje ża ten za 33 starczy tak

    #299423
    Rysio_Misio
    Uczestnik
    • 0
    • 492Postów:

    Starczy, bo chińskie jest dobre do chińskiego, a procenty są dla tych, co umieją z nich korzystać. 😉
    ^
    Możesz i całe 500 zeta na to przeznaczyć, tylko po co?
    Nad Giewontem to… NIGDY nie pofrunie. Analogia taka.
    ^
    PIJ też i za nasze zdrowie, teraz to już chyba musisz. 🙂
    *
    My są tutaj… DOBRE LUDZIE. 😉
    ^
    Faktycznie, troszku czasami nieokrzesane, gnuśne, perfidne, zajadłe i pamiętliwe nawet, ale każden OWY jakiś swój charakterek ma. Tak czy nie?

    #299424
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    tak Rysio masz racje ale niestety wypić jeszcze dzisiaj nie moge bo jutro do pracy za kółko musze isc ale od piątku mam urlop i w tedy zapraszam na głębszego

    #299426
    Rysio_Misio
    Uczestnik
    • 0
    • 492Postów:

    Napijemy się, jak skończysz (i z sukcesem jakimś) walkę ze swoim dużym… Chińczykiem. Ty masz zasady i ja też takie mam. ;D

    #300163
    Janusz Kloc
    Użytkownik
    • 2
    • 80Postów:

    czesc po dłuższym czasie pisze bo zmieniłem wreszcie wario i po wczorajszej jeżdzie wszystko wskazuje że jest ok tylko startuje przy 3000 tys obrotów , troche mnie to wkurza bo zachowuje sie jak dwusuw

    #300166
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Bo mogły przy nowym być rolki za lekkie Janku,a w jeździe jakieś zmiany?wzrost max,przyspieszenia i któryś ten wario zakupił,temu z serwisu powiedziałeś co było.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button