Romet Maxi 125 – kowi'ego

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Jednoślady Romet Maxi 125 – kowi'ego

Ten temat zawiera 38 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Rysio_Misio Rysio_Misio 2 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 39 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kowi
    kowi
    Użytkownik

Witam, już jako właściciel Rometa Maxi 125.
    Na razie Max stoi w garażu. Na jutro jestem umówiony w WK na rejestrację. Dokumenty przygotowane i po pracy śmigam rejestrować.
    Pozdrawiam
    kowi

Romet Maxi 125
    Zdjęcie profilowe WodzuWGK
    WodzuWGK
    Użytkownik

Gratuluję kowi nowego sprzęta – niech Ci służy bezawaryjnie

Kiedyś Kymco New Dink 50 obecnie Aprilia SR Max 125 i.e.
    Zdjęcie profilowe madamoos
    madamoos
    Użytkownik

To czekamy na opinie. Jak wypada jakość jak stoi? Czy w schowku mieści się kask integralny? To wersja R czy nie R?

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe kowi
    kowi
    Użytkownik

Witam.
    Moja wersja to Maxi 125 jak w tytule (czyli bez R)
    „jak wypada jakość” – po chińsku, ale nie jest źle, byłem tego świadom.
    „jak stoi” – nie rozumiem tego pytania.
    Do tylnego schowka raczej nie wejdzie kask integralny. Ja mam otwarty LS2 OF586 i on wchodzi.

Wczoraj zarejestrowałem maxa w WK – koszt 121,50zł
    Ubezpieczenie w Warcie (60% zniżki) OC: 56zł; NNW na 10000: 71zł i jeszcze dorzucają „gratis” Warta Moto Asistance: 0zł ( ale nie wczytałem się jeszcze co za te 0zł oferują) – pewnie tylko opiekę konsultanta

Wczoraj z racji słabej pogody przejechałem 5 km do Castoramy i na stację gdzie zatankowałem do pełna (wchodzi około 12 litrów paliwa i do domu.
    Było dość ciekawie bo jechałem między jedną i druga ulewą. Przerwa spędzona na drobnych zakupach w Castoramie.

Przekonałem się w praktyce jak działa przeciwskręt – ciekawe doświadczenie.
    Na razie przejechane tylko 9 km

Pozdrawiam
    kowi

Romet Maxi 125
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Trzymamy kciuki… ;)))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe alande
    alande
    Użytkownik

Plastiki nie skrzypią?

Zdjęcie profilowe kowi
    kowi
    Użytkownik

Na niskich obrotach tak do 2000 lekko wibruje w okolicach deski i szyby jak już się ruszy to znikają. Skrzypienia na razie nie wsłuchiwałem się w takie dźwięki. Za dużo wrażeń na początek. Jak zaobserwuje to dam znać.
    Pozdrawiam
    kowi

Romet Maxi 125
    Zdjęcie profilowe madamoos
    madamoos
    Użytkownik

A do centralnego kufra wejdzie kask integralny?
    Opisuj wrażenia z jazdy. A jak wielkość? Duzy jesteś człowiek? Nie haszysz kolanami o kierownicę? Czy male kółka dobrze się spisują na dziurach?

Zdjęcie profilowe kowi
    kowi
    Użytkownik

Do tylnego kufra raczej nie wejdzie kask integralny, chociaż gdyby się go wkładało częścią szczękową do środka i górą do dołu to może… ale głowy nie dam bo nie mam jak tego sprawdzić. Ja mam kask LS2 of 586 i on wchodzi.
    Mam w butach 180cm wzrostu 🙂 i nie ma mowy żeby uderzać kolanami o kierownicę. a jeszcze dzięki podnóżkom wyciągniętym do przodu można bardziej rozprostować nogi ( ale całkowicie proste nie są. – jest jednak bardzo wygodnie).
    Małe kółka na dziurach? Nie wiem jak się sprawują bo nie mam odniesienia do większych, jedynie 26 cali przy moim rowerze. Jak wjadę w jakąś nierówność to wstrząśnie ale podejrzewam, że na więkezym kole też by trzęsło.
    Od wczoraj zacząłem jazdy do pracy – 11 km w jedną stronę i jeżdzi się fajnie, no może przeskadza ten silny wietr bo jak zawieje zboku to trzeba kontrować bo potrafi znośić. Na razie krecę go do 5000 obrotów i przy tych obrotach rozpędza się do 50-55km/h i to bez rzadnych problemów. widać, że zapas mocy jest.
    Z minusów pojawiły się trzeszczenia przy szybie i jak się przyjrzałem jest trochę nierówno ustawiona musze to poprawić i wtedy jedna strona szyby (prawa) będzie bardziej trzymana.
    PS. jak na razie przejechane 42 km
    Pozdrawiam.
    kowi

Romet Maxi 125
    Zdjęcie profilowe WodzuWGK
    WodzuWGK
    Użytkownik

Zapytam z ciekawości – czy to producent zaleca jazdę w czasie docierania z max 5000 obr/min ? Co ile km masz przeglądy ?

Kiedyś Kymco New Dink 50 obecnie Aprilia SR Max 125 i.e.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 39 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie