Romet Maxi 125 - jak zwiększyć moc?

Czy są jakieś blokady w tym skuterze?

Nie ma.

A co ze zwieszeniem mocy?
Czy warto zmienić cylinder na 150 i czy dużo zyskamy?

Dzięki za wyczerpujące informacje. Ktoś jeszcze może dodać to proszę bo temat pewnie nie jest wyczerpany.

Sanczo123 napisał:

Czy warto zmienić cylinder na 150 i czy dużo zyskamy?

Nie warto :)
Różnica będzie nawet niezauważalna.

czemu każdy myśli że jak zmieni gar na większy to mu zaraz dupe urwie i pociśnie jak na 200konnym r1 najpierw uwolnij moc która dżemie w 125 czyli dolot,wylot i progcdi
http://olx.pl/oferta/progcdi-r3-0-programowalny-mikroprocesorowy-modul-zaplonowy-cdi-2t-4t-CID5-ID2C5AZ.html
http://olx.pl/oferta/progcdi-r3-1-2014-programowalny-modul-zaplonowy-cdi-nowa-wersja-CID5-ID5FRAl.html

A czy ktoś jeszcze testował ten moduł?
I opiszcie te doloty i wyloty.

boże jaka niewiedza klękajcie narody nie mam siły niech ktoś mu to wytłumaczy.porting kanałów i co to jest zmienna mapa zapłonu:)

Olewam taki kolejny temat. Dżozefa się o to zapytaj i ten jego Autoryzowany Serwis Obsługi (po francusku to jest coś pokroju... Żozefin ASO)
-
Tak trudno jest wklepać w wyszukiwarce... Tuning GY6 152 QMI.
-
Zastanawia mnie obecnie, co Maksiu ma w tej swojej kymkaczowej 250-tce? Pewnie gaźnikowy silnik pokroju... GD250.
Fajnie, a co ma np. Romet Maxi 250 pod tą swoją kanapą? Pewnie też ma chłodzenie cieczą i gaźnik 30 mm. WOW.
-
A jaki symbol ma twój kymkacz na silniku z lewej strony? Wiem, trzeba uklęknąć na prawe kolano, ale czasem nawet warto.
Wbrew pozorom wszelakim, kiedyś naprawdę dorośniecie, ale co narozrabiacie to już zawsze będzie tylko wasze.
Chlubne lub i niechlubne.

wiesz jak powiedział ten mądry gościu?
-za 20 lat będziecie żałować tego czego nie zrobiliście a nie tego co zrobiliście głupio. Trzeba kolekcjonować wrażenia.

Dobra specjaliści wloty niezwężone (kraniec ssący), a wyloty rozprułem (zwężenie w kolanku wydechu i coś w stylu katalizatora)
gładko spaliny wychodzą.
Jest mała różnica w mocy nawet wyczuwalna.
Jakieś jeszcze propozycje.

króciec jak już a nie kraniec specjalisto.
propozycji jest tyle ile części w silniku:
- wydech lepszy a nie pruty
- cylinder efektywniejszy, wał lepszy i łożyska
- wariator lepszy
- sprzęgło lepsze
- gaźnik jeżeli będzie trzeba

I z czerwonym lakierem chyba poleci jakieś 12km/h szybciej. Czerwony stawia mniejsze opory ;-)
.
(sorry :-) )

Berg to ma rok:)

Jasna cholera, biały kupiłem...
Berg, co piłeś z rana? Podziel się :-)))

O kurna, faktycznie, rok :D .
.
PS: kumpel miał imieniny ;)

A myślałem, że sok z gumijagód o poranku :-)))