Romet 777 Nowy cylinder, docieranie i dalszy tuning

Witam mam pytanie dużo czytałem i mam troche mętlik w głowie bo w jednym artykule piszą coś a na forum zupełnie coś innego. A więc tak:
Mam rometa 777 zatarł mi się cylinder i postanowiłem dać już większy a dokładnie 80, Problem w tym ze wyczytałem że normalnie jeździć przy docieraniu tylko uważać na temperaturę a dzisiaj przeczytałem że pierwsze 30km najważniejsze i chodzi o to że już mam 40km zrobione i nie jeździłem "delikatnie" tzn: max może 3 razy jechałem 60 tak to 50 - 55 czy to nie za dużo jak na początek? I czasami full gaz później puszczałem manetkę do 40 .
2 sprawa jaki olej wlać? jedni mówią że mineralny inni ze syntetyczny itp. i jaka klasa lepkości
3. Czy mogę filtr stożkowy zmienić od razu czy poczekać aż silnik będzie dotarty?
Mam w nim jeszcze wymienione sportowe rolki i sportowy moduł
Mam nadzieję ze nie zagmatwałem tego wszystkiego xD

Jaki cylinder kupiłeś? no name za 80 zl czy jakiś porządny? :) olej mineralny 10w40 jest dobry. szybciej się silnik dotrze :) Po dotarciu czyli jakies 500km wlej już syntetyk motula :) Filtr stożkowy hmm.. jak już to gąbkowy bo te siatki za 30 zł tylko ci zatrą cylinder ;) Docieraj go tak rozpędź się do 50 km/h i puść manetkę niech wyhamuje silnikiem. I potem znow go rozpędź dodawając gazu po trochu :)

Cylinder pewnie noname ( robił to mechanik) chociaż za cały cylinder tłok itp z tym modułem i rolkami 400zł wziął . Olej mam teraz pół syntetyk 10w40 zmieniać na mineralny i później na syntetyk? Stożkowy już mam gąbkowy tylko niestety bez ochronki ;/ czy mogę się bać że jeśli pojadę w deszczu to coś się może stać? co do docierania właśnie tak tobie 50 - 55km i puszczam manetkę do 35-40 i znowu. A i mechanik nie wymienił dyszy czy jeśli założę stożek to nie będzie za dużo powietrza i się nie będzie grzał? Skuter chodzi normalnie nie przerywa wiec zdaje mi się że mieszanka jest na razie prawidłowa

To już zostaw taki jaki masz. Potem zmień na jakiś dobry syntetyk. Z tym filtrem to może być lekki problem w deszczu. Może ci zwilgnąć gąbka i będzie nie ciekawie. Ale spokojnie możesz osłonke sobie zrobić sam z kawałku jakiegoś 'szpeja' ;) jak dotrzesz założ stozek, przejedź się i zobacz jak się będzie zachowywał ze stożkiem. Potem można pogadać o jakiś korektach

Chodzi o to ze na nowym cylindrze mam tylko 60 km a przy 100km powinno się zmienić nie? to od razu zmienić na syntetyk czy jeździć na takim samym co mam (oczywiście wymiana na nowy)aż do dotarcia i później zmiana

Zmień na półsyntetyk a potem już syntetyk :)

olej ma być to jest najważniejsze :D a tak bardziej serio to nie ma co panikować na punkcie tego oleju. kiedyś jak docierałem swój pierwszy skuter to wymieniłem dopiero po 400km ,potem co 2-3000km, wszystko działało prawidłowo