Romet 747 wymiana szczęk hamulcowych tył...

Witam!! Mam Rometa 747 4T i chciałbym wymienić w nim szczęki hamulcowe z tył, ale niestety nie wiem jak się do tego zabrać. Próbowałem rozkręcać raz z lewej strony- tam gdzie jest pasek, potem zajrzałem z prawej strony i obawiałem się rozkręcać, bo nie jestem pewien. Proszę o rade z której strony zacząć demontaż, aby dostać się do szczęk hamulcowych. Jeżeli ktoś ma przykłądowe zdjęcia to także proszę o zamieszczenie. Z góry dziekuję :)

Odkręcasz koło i ukazuje ci się komora wraz z szczękami.Oczywiście jest to po lewej stronie tam gdzie tłumik.Więc trzema zdemontować tłumik,odkręcić nakrętkę koła z ośki,zdjąć koło i do roboty ;)

W moim 747 tłumik jest po prawej stronie siedząc na skuterze. Jak zdjąłem tłumik odkręciłem teleskop, odkręciłem nakrętkę za nakrętką było łożysko zabezpieczone pierścieniem, ale koła nie szło zdjąć.

Sorry źle napisałem oczywiście chodziło mi o prawą stronę :) Ale co to za pierścień nie da się ściągnąć ?

Gdybym sciągnął ten pierścień to łożysko znajduje się w tym korpusie metalowym do którego jest przykręcony tłumik. Gbybym to sciągnał to potem jak koło zdjąć, jak os trzyma.

Po odkręceniu śruby jak się przyjrzysz to zauważysz blaszkę z dwiema dziurkami, którą musisz wyciągnąć specjalnymi szczypcami, lub czym tam chcesz, trzeba ją rozchylić i wtedy wyciągnąć, potem koło zejdzie bez problemu.