romet 747 eco dziwne wibracje w czasie jazdy

witam
mam problem związany z wibracja skutera po przekroczeniu 35km/h wyczuwalne są wibracje narastają tak do 45km/h i koło 50km/h przechodzą,myślałem ze koło ma bicie ale chyba nie bo jak jechałem z górki i zwolniłem manetkę gazu wibracji nie było w granicach 35/45km/h tak ze chyba cos jest z napędem albo paskiem? skuter nowy przejechane 60km

Przejechane 60km i już jeździsz nim 50km/h ? Jest coś takiego jak "docieranie skutera" - Poczytaj o tym.

izdebski12 napisał:

Przejechane 60km i już jeździsz nim 50km/h ? Jest coś takiego jak "docieranie skutera" - Poczytaj o tym.

Pragnę dodać że podczas docierania nie jeździ się tylko 30-35 km/h. Warto też co jakiś czas wkręcić silnik wyżej tzn. 50-55km/h. Ogólnie to chodzi oto żeby nie przegrzewać silnika i nadmiernie nie katować czyli nie jeździć z manetką cały czas na full. Zresztą każdy ma swoją metodę i nic na to nie poradzę. O docieraniu już było milion razy więc warto poczytać. Sorry za offtop.

Dxx- ciężko cokolwiek powiedzieć na odległość. Przy pewnych prędkościach są odczuwalne wibracje w każdym sprzęcie więc nie bardzo jest jak Ci pomóc na odległość nie jadąc tym sprzętem. Poszukaj kogoś z okolicy kto mógłby się przejechać Twoim sprzętem i stwierdzić czy wszystko jest ok.

tak izdebski12 wiem co to jest docieranie skutera dokładnie przeczytaj kiedy osiągnąłem ta prędkość bo jak byś nie wiedział to ci napisze ze na prostej ten skuter jedzie max 45km/h a dlatego tak jest bo jest zablokowana manetka gazu śrubką przy gaźniku taka blokada w tym modelu rometa i tym sposobem nie dodam gazu na maxa.
Tez jestem tego samego zdania co Kapuchon ze trzeba wkręcić na chwile skuter na wyższe obroty

witam
jedynie co zauważyłem to po rozpędzeniu skutera do 45km/h i zwolnienie manetki gazu skuter zaczyna wytracać prędkość i wibracje ustają tak ze moim zdaniem coś jest z napędem możne wariator?

Odkręć pokrywe przekładni i zobacz co się tak kryje ;D

Witam
raczej chodzi mi o konkrety czy juz kos z forum mial taki przypadek co bylo prwzyczyna tych wibracji.czy to jest raczej normalne,skuter jest nowy przejechane 60km,na poczatku wibracje byly odczuwalne przy 40km/h teraz przy 35km/h

AraS napisał:

Odkręć pokrywe przekładni i zobacz co się tak kryje ;D

Ja też tak myślę że to będzie to ;) Ja mam ten sam problem przy prędkości 60-70 ale po przejechaniu 14458km a nie 60km :p robiłem już wszystko prócz przekładni ;)

Witam ponownie. U mnie przyczyną wibracji było zużyte łożysko w przekładni