Romet 747 4T spuszczanie oleju silnikowego na zime

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #79921
    FENDT
    Użytkownik
    • 8
    • 27Postów:

    Heya:)))
    Mam pytanie czy na zime warto spuszczac olej ze silnika i na wiosne zalac go nowym bo wiadomo przez zime olej ten staje sie taki troche galaretowaty no to po co go trzymac bo i tak zeby go spuscic trzeba rozgrzac silnik a przy takim oleju przez zime to cylinder i tłoczek dostaje w dup… no i jeszcez drugie pytanie jaki olej stosowac syntetyk, poł syntetyk czy mineral mój skutro ma narazie przejechane 60km ale zamierzam go do zimy dotrzec:)))

    Pozdrówka

    #79931
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Po pierwsze tak => nie wolno spuszczać oleju, bo silnik skoroduje od wewnątrz. Zalej na zimę świeży olej i tak go odstaw. To najlepsze rozwiązanie. Tak samo postąp z przekładnią.

    Po drugie => lej półsyntetyczny. Jest wystarczający. A co mówi instrukcja?

    #79949
    FENDT
    Użytkownik
    • 8
    • 27Postów:

    ok. zrobie jak piszesz, nie zamierzam go w zimie ani przepalac ani nim jezdzic wiec wszystko git bedzie:))) a co do oleju to w ksiazce nie pisze jaki lac olej pisze tylko ze powinno sie lat 700-750ml oleju i tyle, a jeszcze takie pytanie co do oleju ale podczasa docierania lepszy jest moze ten syntetyczny a puzniej lac półsyntetyk…:)

    #79953
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Przy docieraniu leje się dobrej jakości mineralny. Po całkowitym dotarciu lejesz co chcesz ale półsyntetyczny dla skutera w zupełności wystarczy. I lej olej do skuterów, a nie do samochodów.

    #79979
    FENDT
    Użytkownik
    • 8
    • 27Postów:

    spox, dzieki wielkie za doswiadczenie:)))

    #80006
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Nie ma za co. Może bardziej teoretyczne w 4T ale co wiem to się podzielę.

    #82553
    Błażej
    Użytkownik
    • 0
    • 3Postów:

    siema człowieki nie robcie nic wedłóg tych smiesznych ksiazeczek co macie do tych rometów bo to jest naciaganie i tyle jakie wyciaganie akumlatora spuszczanie oleju to jest h….prawda ja robie na serwisie rometa to wiem jak to wygląda

    #82554
    Błażej
    Użytkownik
    • 0
    • 3Postów:

    a karzdy silnik na fabryce jest na hamowni takrze jest juz dotarty

    #82560
    Lukario
    Użytkownik
    • 7
    • 1 187Postów:

    Błażej napisał:

    a karzdy silnik na fabryce jest na hamowni takrze jest juz dotarty

    a to ciekawe, mój skuter przez pierwsze 100km spalił cały bak i bardzo szybko się nagrzewał , a teraz pali 2l/100 i po przejechaniu niemal 100 km bez zatrzymania mogę złapać tłumik i się nie oparzę , więc nie do końca masz rację, obecnie tylko samochody są dotarte fabrycznie 🙂

    #82577
    DooOminO
    Użytkownik
    • 56
    • 1 610Postów:

    Błażej napisał:

    siema człowieki nie robcie nic wedłóg tych smiesznych ksiazeczek co macie do tych rometów bo to jest naciaganie i tyle jakie wyciaganie akumlatora spuszczanie oleju to jest h….prawda ja robie na serwisie rometa to wiem jak to wygląda

    Wyciaganie akumulatora jest akurat prawda, i i ty pracujesz w serwisie dobrze wiedziec dlatego nigdy nie daje skutera do “srwisu”

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button