Romet 737 139qmb 4t ciagle puszcza uszczelniacz

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Romet 737 139qmb 4t ciagle puszcza uszczelniacz

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Michał Kowalewski 1 lat, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Michał Kowalewski
    Użytkownik

Witam.
    Problem jak w opisie, mianowicie ciagle przepuszcza mi uszczelniacz walu z lewej strony pod wariatorem, podcieka olej. Wal mam nowy wymieniony z tydzien temu, zero luzu na lozyskach (siedzi sztywno) caly rozrzad tez, odma jest drozna przepuszcza powietrze a mimo to za kazdym razem podkapuje mi olej z tego lewego uszczelniacza. Nie moge sobie z tym poradzic ze trzy razy juz uszczelniacz wymienialem i kazdy puszcza. nie ma mowy o nieprawidlowym zalozeniu poniewaz nie pierwszy raz juz to robie i zawsze bylo ok przy poprzednich skuterach z tym samym silnikiem.
    Ktos ma jakies cudowne pomysly?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

odpowietrzanie skrzyni drożne?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Michał Kowalewski
    Użytkownik

Wybacz ze popraiwe ale nie skrzyni tylko korbowodu bo jakotakiej skrzyni tu nie ma ale tak, odme wczoraj czyscilem, powietrze przeplywa swobodnie, dzisiaj wymienialem uszczelniacz przejechalem okolo 30 km i dalej podcieka

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wybacz że poprawie ale przestrzeń w jakiej kręci się wał nazywa się SKRZYNIĄ korbową

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Michał Kowalewski
    Użytkownik

Ok zle to ujalem… To co jakies pomysly czemu tak sie dzieje? 4 skutery z tym silnikiem i wciaz mnie zaskakuja blachymi problemami…

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

http://www.jednoslad.pl/forums/topic/cieknacy-olej-z-walu-4t
    podobnie było

Michał Kowalewski
    Użytkownik

Czyli sugerujesz zebym sprobowal uszczelniacza o wymiarach 20x30x5/6? Pierwszy wymiar to jest chyba otwor na wal czyli srednica wewnetrzna? Niby tylko 2/10 mm wiecej srddnicy ale czy nie bedzie za luzny na wal? Wlasnie szczerze ciezko mi zdefiniowac czy leci z walu czy z karteru…

Michał Kowalewski
    Użytkownik

Troche pozno pisze ale znalazlem rozwiazanie. Okazalo sie ze mam troszke porysowany wal korbowy w miejscu uszczelniacza. Rozwiazalem to w sposob taki ze uszczelniacz o oryginalnych wymiarach jest zamontowany troche inaczej, tzn nie jest wbity na rowno z karterem tylko okolo 1-2 mm wystaje w strone wariatora. Na taki pomys wpadl mechanik samochodowy z ktorym po sasiedzku pracuje i okazalo sie ze dziala. ponad 1000km zrobione i ani kropelki oleju w przekladni…

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: