Romet 727 elegance 2007r. Tuning ile fabryka dala :P

Witam jestem tu nowy troche wyrozumialosci , kupilem skuter romet 727 elegance z 2007r i wszystko dziala igla ale mieszkam w gorach i troche co nieco mozna by powiedziec przeszkadza mi jego niska moc w papierach mam 2km blokady posciagane itp ale chodzi mi tu o wymiane cylindra tloka jakis filtrow walow paskow wydechow wszystko zeby zrobic go pod moc i przyspieszenie ale tez zeby nie palil jak glupi teraz mi je jakos 2/100 mysle ze po tuningu moglby palic jakos 3-3,5/100 wtedy bylbym w raju podeslecie jakies plany na przerobienie tego skutera ? cena nie gra roli :) z gory dzieki

Wariator Malossi [Multivar] Daje przyspieszenie i v-max kosztuje ok 250 zł ale morze znajdziesz używanego ....

Cylinder 80 (72ccm), najlepiej kupić razem z głowicą... Poszukaj części na mielochu.

no no dzieki a tak jeszcze cos da sie zrobic ? kolega wczoraj sobie zalozyl taki filter powietrza malutki okragly wczesniej mial zwykly z gabki :D i mowi ze mu mocy duzo przybylo jakis tlumik moze jeszcze ? cos wymyslicie panowie ? :)

Wymiana cylindra na większy i dobra regulacja gaźnika z napędem załatwi sprawę. Nic więcej nie musisz robić.

Możesz zamontować wydech sportowy, i tak jak twój kolega - filtr stożkowy. Tylko nie kupuj filtra za 30-40zł, bo będzie to porażka (wiem to z własnego doświadczenia). "Siatka" w tym filtrze powinna być naprawdę z siatki, a nie z twardego metalu. Trudno to wytłumaczyć. :D

a czy istnieje mozliwosc wstawienia cylindra 125ccm ? jak juz wymieniac to na cos fest :D jak sie da to co jeszcze musialbym wymienic i ile w sumie gdzies by to wyszlo bez robocizny bo mam znajmego mechanika :P