romet 727 eco

Witam zakupilem skuter jak w temacie. ..i jako nowy użytkownik takiego pojazdu mam kilka pytań .
1. Jak go odblokować..
2. Czy trzeba dolewac oleju do paliwa ?
3.co ile trzeba wymieniać olej ?

Skuter ma 3000 na liczniku więc chyba można już go odblokować. Niestety na internecie jest parę sposobów ...jaka konkretnie blokada jest zastosowana w tym modelu?

1. Blokady są na:
a)Gaźnik (Śrubka)
b)Filtr Powietrza
c)Moduł CDI

2.Jeśli przejeździłeś 3000km a się nie zatarł to to jest 4T więc nie(Tych modeli 2T nie było)

3. Jeśli jeszcze nie wymieniałeś to najwyższa pora! Olej się wymienia po:

-300KM
-1000KM
-1500KM
-3000KM

Więc jeśli nie wymieniałeś, zrób to szybko (Jak jeździłeś na przeglądy serwisowe to ci wymieniali wraz z filtrami).

oczywiście że robione przeglądy bo ma jeszcze gwarancje. własnie mam jechac bo przy 3000 trzeba ( jest 2900) :) pytam ponieważ dopiero go kupiłem ;)

Gaźnik - rozebrać wyjąć sprężyne i dokręcic tą śrubę ..

filtr ?? wymienić ?? - co tam blokuje ??

moduł ?? co konkretnie trzeba z nim zrobić ??

nastała cisza....

Filtr- przeważnie blokuje ją taka zwężka, wyjmij ją.
Moduł- raczej trzeba wymienić

no tak ... tylko zwężki nie mam w filtrze, przy CDI różowego kabelka nie ma ...

Podszedłęm do rometa i pytam jak to z blokadami... poinformowano mnie ze jedyna blokada to blokada manetki ( nie można jej odkręcić do końca i tyle)
wystarczy przy gaźniku wykręcić śrubkę blokującą linke i tyle ... po blokadach. Jak twierdzi sprzedający CDI nie blokują

Ja także mam rometa i w serwisie, po proźbie o odblokowanie, gośc powiedział że odkręcając śrubkę, całkowicie odblokował skuter...

witam. ja posiadam router bassa i tez mi tak powiedziano o tej niby blokadzie przy gazniku, lecz ta srobka potrzebna jest gdy ktos dociera skuter i aby nie zwiekszac mu obrotow na maxa. w twoim przypadku trzeba by bylo wymienic modul cdi na sportowy, ale rowniez za tym ciagnie sie wymiana przekladni na sportowa i wtedy efekt jest odczuwalny.