Romet 727 2012 licznik nie działa na mrozie ??

Witam jest to moje pierwsze pytanie a więc do rzeczy - Mam Rometa 727 eco 2012 skuter stał nie odpalany około 3 dni i przed odstawieniem licznik działał elegancko a teraz gdy musiałem jechać w mróz około 10 stopni na minusie zauważyłem, że licznik nie działa lecz po przejechaniu około 2km zaczął działać ale gdy skuter postał może z 2 godziny stało się to samo.Następnego dnia jechałem w 20 stopniach na minusie i licznik już w ogóle nie działał czy jest możliwe że zamarzł jak jest u was z góry dzięki za odpowiedzi.

W chińskim sprzecie wszystko możliwe

Teraz sprawdzić wypada czy jak będzie cieplej zadziała czy już go wilgoć załatwiła na amen...

Jeśli masz możliwość (ciepły garaż lub garaż + np farelka) ogrzej skuter i sprawdź działanie.

Hoho żeby tylko licznik.
Kopka nie odbija jak należy, paski napędowe piszczą, olej w przekładni wtórnej 80w90 robi się glutowaty, i ciężej pracuje przekładnia. To tylko część atrakcji. Dochodzi również zamarzanie bendixa, oraz samego rozrusznika.

Jak dbasz, tak masz. To na pewno tylko Twoja wina a nie Chińczyków!
Nie rozkręciłeś go na części pierwsze i nie poskładałeś jak należy!
Więc nie dziw się, że się psuje na potęgę!

karlosik300 - twój skuter nie jest tą limitowaną wersją przeznaczoną na rynek afrykański? Tam nie ma mrozów :-)

Sorki za sarkazm, ale pogoda nie nastraja do optymizmu.
Ja chcę żeby już była wiosna!
Motong marznie w garażu, a ja bym chciał już śmigać jakieś fajne trasy.

benekpe napisał:

Jak dbasz, tak masz. To na pewno tylko Twoja wina a nie Chińczyków!
Nie rozkręciłeś go na części pierwsze i nie poskładałeś jak należy!
Więc nie dziw się, że się psuje na potęgę!
karlosik300 - twój skuter nie jest tą limitowaną wersją przeznaczoną na rynek afrykański? Tam nie ma mrozów :-)
Sorki za sarkazm, ale pogoda nie nastraja do optymizmu.

hehe dobre

Zawsze trafi się jakiś troll który musi dopiec ale ja mam na to wyrąbane a reszcie dzięki za odpowiedzi :D

tez tak miałęm w 727 p10 2010rok, jechałem v-max 65kmh a na liczniku 30km/h pokazywało tylko kilka razy mi siętakie coś zdażyło a miałem go 3,5 roku to normalne

Ja proponuje koledze wstawić sobie (chociaż 1 raz) termometr elektroniczny i zobaczyć jaka temperatura na nim będzie podczas jazdy gdy na zewnątrz jest -20C.

podczas jazdy? na pewno niższa.. wiatr robi swoje.

Witam wszystkich problem już rozwiązany ślimak po prostu zamarzł pomogło ogrzanie go suszarką :D