Romet 700 z nowym modułem a jednak słabnie

Cześć. Problem jak w temacie.
Wymieniłem moduł na sportowy. Chodzi dużo lepiej niż na oryginalnym +10km szybciej ( nawet 55km/h). Bardzo ale to bardzo słabnie pod górkę a i na prostej jadąc już że stałą prędkością 50+ skuter słabnie i zwalnia , muszę odpuścić gaz by po chwili znowu odkręcić manetkę i się rozpędzić. Zdażyło się kilkukrotnie że skuter stracił moc do zera i gasł. Co może być powodem takiego zachowania i co z tym zrobić? Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

Co poradzić? Skuter ma kable jak nowe, czy pozwijane, polutowane i bez bezpieczników? Albo kupiłeś ciulowy moduł, albo coś z elektroniką/kablami jest nie tak. Skoro jedzie 55 z modułem to pewnie ma blokady. Załóż stary, blokady zdejmij. Osiagi lepsze i nie będzie tego problemu.

może się zacierać, puchnąć tłok, grzać się cewka, zdychać świeca, przegrzewać się może ten moduł bo może jest dobrze dobrany tylko gów…niany a może trzeba dolać zupy na najwyższych obrotach

Romet ma 4,5miesiąca, przejechane ponad 2200km. Kable są w stanie bardzo dobrym, nie ruszane dzięki przelotce. Na starym module v/max było 45km więc 55 na module nie jest złe. Inne blokady to zawirowacz spalin, pewnie tłumik i gaźnik ale wszystko w swoim czasie.

Dodam że na oryginalnym module też czasami tak się zachowywał. A takie zachowanie skutera jest bardzo nie regularne. Czasem na początku jazdy (na chłodnym silniku) czasem po jakimś czasie. Bywa też że droga z/do pracy przebiegnie ok a to jakby nie patrzył 20km w jedną stronę.
A czy może to być wina oleju? Olej Romet półsyntetyczny do 2T od początku i zawsze pod dostatkiem.