Rejstracja skutera bez dokumentów Tribal Scooter 50

Witam. Dostałem skuter od sąsiada, ale niestety bez dokumentów (bez niczego, nawet umowy kupna, podpisanie umowy nie wchodzi w rachubę). Skuter ma ok 10 lat, a ja nie znam kompletnie jego historii (nie wiem czy był zarejstrowany czy nie i kto był jego właścicielem wcześniej). Nim udam się do urzędu chciałbym się zapytać czy mam szanse go zarejstrować, a jeśli tak to jak mam postępować. (Słyszałem że trzeba iść na policje żeby spr czy nie jest kradziony i wtedy mogę coś próbować, ale nie wiem dokładnie. Może są jakieś przepisy co do tego.)

tak, są przepisy.
Tylko że w twoim przypadku raczej to bedzie droga przez piekło. Nie jest to sprzęt sprzed (chyba) 1986 roku żeby były ułatwione procedury rejestracji. Tutaj bedzie jakaś masakra + nadanie nowych cech identyfikacyjnych.. itd. Nie sądze że sprzęt jest tego wart.

Czyli nic nie da się zrobić tak???

da się zadzwonić albo przejść do wydziału komunikacji i spytać

jeśli trafisz na porządnego urzędnika to mmoże Ci pomoże jakoś przejśc przez to ale na pewno nie będzie łatwo i musisz liczyć sie z tym że bedzie duzó zazłatwiania i pewni sporo czasu to zajmie..

Dobra to ja się za to nie będę brał. A wie może ktoś ile może być warty skuter na złomie tak około?

Jest wart tyle, ile waży rama, silnik i koła. Serio. Ewentualnie sprzedaj na części... Albo jeździj po polach...