Rejestracja skutera z konkursu

Witam serdecznie,

3 miesiące temu wygrałem konkurs w którym nagrodą był skuter Zipp quantum R. Wraz z skuterem otrzymałem protokół zdawczo-odbiorczy ( z przekazania mi nagrody przez organizatora ) , wyciąg z homologacji i fakturę VAT ( dodam iż skuter został przekazany przez Zipp organizatorowi konkursu a nie sprzedany ) . W wydziale komunikacji nie chcą mi go zarejestrować, najpierw musiałem załatwić oryginał FV , później stwierdzili że potrzebują dowodu zapłaty za skuter ale taki dokument nie istnieje bo skuter został przekazany. Co w takiej sytuacji zrobić? Wydaje mi się że skoro w protokole zdawczo-obiorczym jest jasno napisane że organizator jest właścicielem skutera i że przekazuje go mi w związku z wygraną w konkursie to nie potrzebny jest kolejny protokół stwierdzający że Zipp przekazał do organizatorowi.

Pozdrawiam

Tylko chyba musisz teraz zapłacić podatek od wzbogacenia... tak Mi się wydaje przynajmniej... Ale kurcze... ciężka sytuacja szczerze Ci powiem...

Podatek został opłacony przez organizatora więc z tym mam spokój :) kontaktowałem się z organizatorem i powiedział że pozostałym zwycięzcom wystarczyły te dokumenty do rejestracji...
szczerze powiedziawszy chyba w Polsce łatwiej jest zdobyć pozwolenie na broń niż zarejestrować skuter z konkursu :) jak by ktoś miał pomysł to zachęcam

A nie da rady zeby Ci go sprzedali za 1 zl ?
Czasami w handlu w ten sposob sie rozlicza rozne gratisy... np klient dostaje laptopa a na fakturze jest pozycja - pakiet promocyjny i wartosc 1 zl. Jest to oczywiscie zgodne z prawem.

już chyba wiem o co chodzi, na fakturze VAT jest zapis że "Zipp jest właścicielem skutera do momentu zapłaty..." , w tym wypadku powinienem dostarczyć potwierdzenie zapłaty jednak skuter nie został sprzedany lecz przekazany przez Zipp organizatorowi a następnie mnie, w tym wypadku potrzebuję protokołu przekazania skutera przez zipp organizatorowi :)