Rejestracja nowego skutera - procedura

Witam.
Jako zielonka mam pytanie.
Kupiłem skuter Inca Street. Jaka jest procedura rejestracji nowego skutera?
Proszę o punkty krok po kroku

Pozdrawiam

Tutaj masz właściwie wszystko;
http://www.skuterowo.com/rejestracja-skutera-co-i-jak/

To jeszcze dla uproszczenia:
1. Idziesz do urzędu komunikacji odpowiedniego dla miejsca meldunku. Zabierasz imienną fakturę za pojazd. W niej jest VIN, numer silnika, marka, typ... Do tego zabierasz dowodzik, wyciąg z homologacji, ew. zaświadczenie o odprawie celnej (inca kiedyś dawała coś takiego). Na miejscu uzupełniasz wniosek o rejestrację. Prosty papierek, uzupełnienie zajmuje góra 10 minut. Do tego miej w kieszeni około 120 pln. Wszystko załatwiasz od ręki.
2. Dostajesz tabliczkę z naklejką, pieczątki na FV i homologację, dowód tymczasowy (do wymiany po miesiącu na stały bez opłat).

3. Z tymi wszystkimi papierzyskami idziesz np. do pzu i kupujesz sobie polisę OC. Koszt około 80 pln zakładając, ze nie masz zniżek. Warto też wykupić NNW. To 20 zł, ale jak coś ci sie stanie to dostaniesz jakąś kasę.

Powodzenia.

Konkretna i rzeczowa odpowiedź.
Wielkie dzięki za wyczerpujące info i przeprosiny że nie zapoznałem się z info na stronie:) Ale na forum toczy się życie:)

Pozdrawiam i dziękuję.

Jasne, nie ma problemu:) Szerokości i uważaj na siebie podczas pierwszych KM:) Można się zdziwić:)
Daj jutro znać jak wizyta w urzędzie:)

Nie wiem czy dam radę jutro dać info jak to jest w urzędzie na Zagłębiu - Dealer ma mi go przywieść z Częstochowy między 15 a 17.
Napewno zrobię fotorelację z dostawy :) oraz info jakie mam wstępne wrażenia. Pełen tekst opisu od kupna do składania, rejestracji, opni i wrażeń zapodam koło niedzieli.

Pozwolę sobię to zapodać w linku - napisz Artykuł. Fajnie to ubiorę i zapodam:)
A jutro pewnie na gorąco foty z dostawy.

Myślę że każdemu się przyda:) Jako że skuterka znalazłem na all i przewóz zbił mi z 250 na 60 (płatność przy odbiorze)

Pozdrawiam

p.s.
sx już w gotowości:)
Job twaju mać -chłop który ma 36 lat a tak sie podnieca:)

To ty mnie nie widziałeś jak ja kupowałem pierwszy skuter;) Dzień przed jego odbiorem nie spałem:) Nie mogłem z wrażenia.
Ja zawsze marzyłem o skuterze, ale kilka lat sobie nie zdawałem sprawy, ze to takie proste. Myślałem, że formalności będą dużo trudniejsze, a to nie prawda. Umowa K-S (używany), do urzędu, potem PZU i w jeden dzień mam wszystko załatwione i już nie muszę jechać do pracy godzinę, tylko 20 minut:)

Tak jak Leszek napisał, procedura rejestracji jest bardzo prosta.
Wystarczy z kompletem dokumentów odwiedzić Wydział komunikacji, a potem ubezpieczalnie.

Witam.

qazwsxedc - tak jak piszesz - urząd 111,50 zł plus OC 68 zł.

Pozdrawiam

Prosta TAK!
Tanie NIE!

Jak za taką maszynkę to tanio.............. zdziercy

Dobrze, że nie wykupowywałeś AC- od ceny kolana na bank by Ci się ugięły

Nie wiem:) dałem pełnomocnictwo żonie do rejestracji i OC :) To wystarczy chyba:)

Jasne, że wystarczy:)

OC 68zł? ja za 50-tę płacę 26zł na cały rok.. W jakiej firmie opłaciłeś OC? a może nie masz wszystkich zniżek?

Piotr wrote:

OC 68zł? ja za 50-tę płacę 26zł na cały rok.. W jakiej firmie opłaciłeś OC? a może nie masz wszystkich zniżek?

Z kompletem zniżek to Cię wyjdzie 26zł :)
a nie jest tak, że składka OC jest ujednolicona u wszystkich ubezpieczycieli?

Raczej nie.

A według mnie powinno tak być- bo to ubezpieczenie obowiązkowe- narzucone przez państwo- tak więc i stawki powinny być takie same na dane typy pojazdów.

Ale to wtedy już komuna:)
A tak jest konkurencja i z tego co sie orientuję to PZU jest właśnie najtańsze, jeśli chodzi o 50tki

Ja tam mam w HDI u znajomego i ze zniżkami 23 zł.

Na jednoślady najtaniej w PZU... auto mam w mBanku - najtaniej ;)