Rejestracja na inną osobę i pytanie

Witam !! Jestem tu nowy i mam dwa pytania

1. Jak i czy się da zarejestrować skuter na inna osobę nie ta co kupiła skuter ?? Jak nie to jak to zrobić żeby można było ?

2. Jaki olej lać do skutera ?? Zumico

mkzor56 napisał:

Witam !! Jestem tu nowy i mam dwa pytania
1. Jak i czy się da zarejestrować skuter na inna osobę nie ta co kupiła skuter ?? Jak nie to jak to zrobić żeby można było ?
2. Jaki olej lać do skutera ?? Zumico

Trochę sprawa wygląda na kombinowanie ale...

Niestety, nie da się zarejestrować skutera na osobę, która go nie kupiła (a raczej nie jest w dokumentach).

Aby osoba, która ma rejestrować skuter mogła to zrobić trzeba:
(zakładam, że Ty jesteś właścicielem skutera a ma być na kogoś innego zarejestrowany):

1) napisać umowę kupna-sprzedaży między Tobą a tą osobą, która wtedy prawnie stanie się właścicielem pojazdu

2) poprosić osobę, która sprzedała Tobie skuter o to, aby przepisała jeszcze raz umowę z danymi osoby, na którą ma być on zarejestrowany

Nie ma możliwości aby zarejestrować w urzędzie skuter a właściciel o tym nie wiedział - przy rejestracji trzeba być albo osobiście z dowodem osobistym albo mieć notarialny dokument przekazania praw od danej osoby do wykonywania za nią różnych czynności w urzędach.

1. No jak to sobie wyobrażasz ? idziesz do wydziału komunikacji i mówisz - chcę zarejestrować pojazd na wujka stryjka ? :)

Pojazd rejestruje się na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Jeżeli jest zawarta pomiędzy A i B a skuter ma być na osobę C to należy sporządzić nową umowę k/s między B i C lub umowę darowizny. Wtedy rejestrujesz na osobę C.
Natomiast jeżeli umowa k/s została sporządzona z osobą niepełnoletnią pojazd może zostać sprzedany albo na podstawie decyzji sądu rodzinnego albo po uzyskaniu pełnoletności.

2. A jaki masz silnik i o jaki olej pytasz ?

Jeżeli chodzi o darowiznę. Co mam zrobić opiszcie krok po kroku :) Jestem pełnoletni . Skuter kupił dziadek i na niego jest umowa.

mkzor56 napisał:

Jeżeli chodzi o darowiznę. Co mam zrobić opiszcie krok po kroku :) Jestem pełnoletni . Skuter kupił dziadek i na niego jest umowa.

Ale dziadek kupił ten skuter jak dawno temu? Jest opłacony podatek w skarbówce?

Najszybciej byłoby żebyście napisali umowę między sobą na 700 czy 800zł za ten skuter, wtedy nie trzeba będzie płacić podatku od zakupu, poszedłbyś tylko do urzędu komunikacji i poniósł koszty rejestracji i ubezpieczenia.

Z darowizną są dużo większe kombinacje, musi być chyba robiona wycena wartości przedmiotu darowizny, bo inaczej żeby nie płacić podatku ludzie pisaliby np. w przypadku mieszkania, że jest ono warte np. 100 czy 1000zł zamiast 300.000zł...

Dziadek kupił skuter 7 dni temu.

Wziął go na raty.

Znalazłem druk wypełniłem z darowizna i jestem w pierwszej grupie pokrewieństwa . Wiec do 9 tys bez podatku ale trzeba zanieść do urzedu

Wpisujesz tą drugą osobę, na którą chcesz zarejestrować jako współwłaściciela pojazdu i wtedy ma dokładnie te same 'uprawnienia' co właściciel, typu zniżki na OC AC itd.
A jak już koniecznie musi być na niego to zostaje spisanie drugiej umowy kupna-sprzedaży.